Modern Ofis Mobilyalarının Yeni Trendi Sehpalar

2 dakika


60
12 Paylaşım, 60 Beğeni

Modern Ofis Mobilyalarının Yeni Trendi Sehpalar

Ofisler birçok insanın gün içinde zaman geçirdiği, çalıştığı alanlardan biridir. Bu çalışma alanlarının oldukça ferah ve kullanışlı olması verimliliği arttırmaktadır. Her ofisin faaliyet gösterdiği sektör ve işleyiş tarzına göre farklı şekillerde dekor edilmesi daha uygun olacaktır. Çünkü çalışanların ofislerinden beklentileri ve ihtiyaçları meslek grubuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu durumda farklı ofis mobilyaları tercih edilmesi gerekmektedir. Ekip çalışmaları için uygun toplantı masaları, kişilerin rahatlıkla çalışabileceği çalışma masaları, kitaplıklar ve çeşitli amaçlarla kullanabilecek sehpalar gibi mobilyalar ofislerin olmazsa olmazlarındandır. Modern sehpa modelleri ofislerde yeni bir trend haline gelmiştir ve ofislere çok şık bir görünüm katmaktadır.

Çalışanların ofislerde keyifli zaman geçirmelerini engelleyen etkenlerden biri sıradanlıktır. Bu sıradanlıktan kurtulmak için ofis mobilyalarının modern ve şık olması gerekmektedir. Sehpalar ofis dekorasyonunda akla en son gelen unsurlardan biridir. Çünkü çalışma masası, dolap, toplantı masası daha çok kullanılan mobilyalardır. Sehpalar daha çok dekor için kullanılmaktadır.  Ofisler için sehpa seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

  • Sehpaları kullanacağınız alanın büyüklüğüne göre seçmeniz gerekmektedir. Geniş bir alanda kullanılacak sehpaların dikdörtgen olması gayet uygun bir seçenek olacaktır. Tercih edeceğiniz sehpayı ofisin ortasında kullanacaksanız diğer mobilyalardan kalan alanı dikkat ederek tercih yapmanız gerekmektedir.
  • Çalışma masasının önüne konumlandırılacak bir sehpa, çalışma masasının boyu, rengi ve şekli ile uyumlu olmalıdır. Masanız mat renklerde iken sehpanın parlak renklerde olması çok hoş bir görüntü sağlamayacaktır.
  • Dar alanlarda küçük sehpalar kullanmak gerekmektedir. Çünkü küçük alanlarda kullanılan büyük sehpalar hareket alanının daralmasına yol açacaktır. Bu da ofisinizin kullanılabilirliği için kötü bir durumdur.
  • Klasik dikdörtgen ve kare formların dışına çıkarak ofisinizdeki sıradanlığı yok edebilirsiniz. Özellikle yuvarlak sehpalar son dönemde oldukça moda. Modern, metal hatlara sahip bir sehpa ofisinizi çok şık yapacaktır.
  • Seçtiğiniz sehpanın malzemesi ofisinizdeki diğer mobilyalar ile uyumlu olmalıdır. Genelde ahşap mobilyalar kullandığınız bir ofiste sehpanızı da ahşap malzemeden kullanmanız gerekmektedir.
  • Ofis mobilyalarının her biri birbiri ile uyumlu olmak zorundadır. Kullanılan renkler açık tonlarda olursa ofisin atmosferi ferah olur ve bu da çalışma verimliliğini olumlu etkiler.
  • Ofis mobilyalarınızı genelde beyaz renklerde kullandıysanız sehpanızı bambaşka bir renkte kullanabilirsiniz. Beyaz her renkle uyum sağlayan bir renktir. Bu sebeple canlı renklerde tercih edeceğiniz bir sehpa ofisinizin havasını tamamen değiştirebilir.
  • Son zamanların mobilya trendi ağaç görünümlü sehpaları ofisinizin en gözde parçası olarak kullanabilirsiniz. Fakat ağaç görünümü tüm mobilyalarda kullanırsanız ofiste bohem bir hava yaratabilirsiniz. Bu da çalışanların içini sıkabilir.
  • Kısacası mobilyalarınızın rengini ve şeklini ofisinizin büyüklüğü ve kullanım alanlarınızın çokluğuna göre ayarlamalısınız. Böylelikle kullanışlı bir çalışma alanı elde edebilirsiniz.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

60
12 Paylaşım, 60 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
2
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
1
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Oha Oha
2
Oha
sosyofikir
Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz. admin@sosyofikir.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın