The Walking Dead İle İlgili Bilinmeyen İlginç Bilgiler

The Walking Dead dizisi ile ilgili ilginç ve bilinmeyen bilgileri sizinle paylaşacağız. 1 dakika


69
13 Paylaşım, 69 Beğeni

The Walking Dead AMC televizyonunun en çok isim yapmış ve dünyayı adeta kasıp kavuran gerilim-dram dizisi. Bu yazımızda sizlere The Walking Dead (Yürüyen Ölüler) dizisi hakkında bilinmeyenleri sunacağız. Öncelikle Walking Dead dizisinden bahsetmek istiyorum. Dizi ilk sezondan itibaren her yaştan izleyiciyi ekran başına kitleyen bir yapım olmakla beraber ilk  yıl yayımlanmasından itibaren 7 yıldır popülerliğini hiç kaybetmedi. Bu dizinin bu kadar başarılı olmasındaki en büyük etkenler, müziği diğeri de kullanılan efekt ve çeşitli gerçekçi zombi makyajları olsa gerek. Tarz olarak zombi dizisi olmakla birlikte içinde dram ögelerini de çok iyi bir şekilde işliyor.


 1. Zombi mi dedim ? Kusura bakmayın bu dizi de zombilere aylak ismi takılmış ve yürüyen aylaklar olarakta ifade ediliyorlar. Dizide yer alan aylakların her sezon biraz daha koyu bir ten rengine geçtiğini görüyoruz.Burada da Rick ile 1.sezondaki Aylak bir arada fotoğraf çekilmişler.:)

 2. 2 Merle Dixon'u Keskin Nişancı Sandılar !


  İlk sezonda gördüğümüz bu sinirli karakter yani Merle Dixon çekim esnasında çevredeki insanlar tarafından keskin nişancı sanılmış ve polis aranmış. S.W.A.T ların bölgeye gelmesinin ardından durum geç olmadan anlaşılmış. Tutuklanan kimse olmamış 🙂


 3. 3 İlk Bölüm Cadılar Bayramında Yayınlandı


  Walking Dead senaristleri ve yapımcıları dizi ile ilgili her türlü noktayı düşünmüşler. Bunlardan en önemlisi de dizinin başlangıç zamanını Cadılar Bayramı gününe denk getirmeleri olmuş.  İlk bölüm cadılar bayramı gününde yayınlandığından daha büyük bir yankı uyandırmış ve ilgi çekmiş.

 4. 4 İlk bölüm öncesi Webisode'ler


  Bu webisode'leri daha dün gibi hatırlarım. Dizinin ilk bölümünden önceki olayları da insanınların kaasına daha iyi işlemek ve daha büyük bir etki uyandırmak için İnternet üzerinden Walking Dead'in ilk bölümünden önce başka aileleri de içeren farklı olayların anlatıldığı bölümler var. Bu 4 bölüm için çekim süresi 27 saat sürmüştür.

 5. 5 1970'lere yapılan çiçek aşısı göndermesi


  Dizinin ilk sezonunda hatırlarsınız ATLANTA'da CDC (Hastalık Kontrol Ve Korunma Merkezi)nde bulunan bilim adamının ismi Edwin Jenner'di . Burada da yine bir gönderme yapılmış. Yapılan gönderme 1970 yılında  çiçek aşısını bulan Edward Jenner'a yapılmıştır. 


 6. 6 İzleyici Rekoru


  Üçüncü sezonun ilk bölümü çok popüler olmuştu. Bu bölüm 10 milyondan fazla izlenmişti. Ve en çok izlenen bölüm de buydu.


 7. 7 Oran Orantı Problemi


  Walking Dead dizisinde yaşayanların sayısı aylak sayısına oranı 1/5000 bu da ne demek oluyor ? Aylaklar, hayatta kalanların 5000 katı. Orantısız güç kullanıyor bu aylaklar dediğinizi duyar gibiyiz.


 8. 8 Zor Şartlarda Çekim


  İkinci sezonun finalinde 13. bölüm olarak bildiğimiz bölüm çok zor şartlarda çekilmiş. Hava o kadar soğukmuş ki oyuncuların ve aylakların ağzından çıkan dumanları dijital yönrtemler  kullanarak yok etmişler 🙂


 9. 9 Çifte standart uygulanan oyuncuları


  Çekimler sırasında çok uzun süreler geçtiği için yemek zamanları geldiğinde aylaklar ve hayatta kalanları canlandıran aktörler farklı masalarda yemek yiyorlar.


 10. 10 Darly ve yanından hiç ayırmadığı oku


  Dizide Darly Dixon karakterinicanlandıran Norman Reedus abimiz gerçekte 300 dolara satılan bir ok kullanıyor. Okun markasını da verelim Horton Scout HD 125 adlı  bir ok kullanıyor. Bu oku çekimlerden sonra da yanına alan Normanla ok arasında adeta bir bağ kurulmuşa benziyor . 🙂 11. 11 Gülen bir kurukafa


  İlk sezonun ilk bölümünde karakterimiz Rick'in öldürdüğü ilk aylak Rickin üzerine gülen bir kuru kafa şeklinde kan lekesi bırakmıştır.


 12. 12 İnsan insana daha çok zarar vermiş


  3.sezonda 17 insan öldü. Ancak bu ölenlerden sadece üçü aylaklar tarafından öldürüldü; geri kalan kişiler ise diğer insanlar tarafından öldürülmüştür.


 13. 13 En çok Öldüren İlk 3 Karakter


  En çok öldüren karakterler

  Bugüne kadar dizideki sahnelerde toplam 349 aylak öldü. Ve en çok aylak öldüren 3 karakter ise;
  1) Rick, 86 aylak
  2) Daryl, 41 aylak
  3) Andrea, 22 aylak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

69
13 Paylaşım, 69 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
3
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
3
Kızdım
Oha Oha
1
Oha
sosyofikir
Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz. admin@sosyofikir.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın