Kolanın Bu İşe Yaradığını Biliyor Muydunuz ?

Coca Cola bazılarımızın çok sevdiği bazılarımızın da hiç sevmediği asitli ve soğuk içilen bir içecek. 1 dakika


62
16 Paylaşım, 62 Beğeni

Coca Cola bazılarımızın çok sevdiği bazılarımızın da hiç sevmediği asitli ve soğuk içilen bir içecek.  Piyasaya 1886 yılında sürülmüştür.O tarihten bu zamana kadar çoook hızlı bir gelişim kaydedederek herhalde su ve kahveden sonra dünyada en çok içilen içecek konumuna gelmiştir. Coca cola yada pepsi fark etmez, içmek dışında başka ne işe yaradığını biliyor muydunuz ? Şimdiki listemizde sizler için kolayı içmek dışında nerelerde kullanabilirsiniz onu anlatacağım.

 1. buzlanmis-on-cam

  Kışın arabaların üstü kar olur. Gerçi biz İzmirden yazıyoruz bu blogu.. Bizim buralarda pek kar olmaz ama olduğu zaman aklınızda bulunsun ön camınıza kolayı dökün ve olanları seyredin. Göreceksiniz ki coca cola sizin uzun sürelerde yapamadığınızı yapacak ve ön camınız tertemiz olacak.

 2. 2 Böcek İlacı Ve Kola

  bocek-ilaci

  Zararlı böcekler, insanların korkulu rüyaları. Peki onları evinizden uzak tutmanın yolunun kolayı azar azar bardaklara dökerek evin balkonuna ve bazı yerlerine koymak olduğunu söylesem inanır mıydınız ? Evet bayanlar baylar, coladaki şeker sayesinde böcekler bu kaplara gelecek ve boğulacaktır. 

 3. 3 Camlarınız tertemiz olsun 🙂

  kirli-camlar

  Daha öncede bundan bahsettim. Ancak tekrardan bahsetmek istiyorum kola içerisinde bulunan sitrik asit sayesinde mükemmel bir cam silici vazifesi görür. Nemli bir bezle de sildiniz mi camı mis. Sonuç şaşırtıcı olacak 🙂


 4. 4 Denizanasının Korkulu Rüyası Kola

  denizanasi

  Küçükken bir denizanası çarpmıştı yüzüme. Dün gibi hatırlarım. Bu çarpmaya iyi gelecek olan şeyin üzerine işenmesi gerektiği söylenirdi. Ancak bu iğrenç yönteme başvurmak istemiyorsanız denizanasının kamçıladığı yere kola dökün. Anında bir rahatlama ve iyileşme hissedeceksiniz ..

 5. 5 Kokuyu Gideren Bir İçecek : Kola 🙂

  camasir

  Kıyafetlerinize çiğ balık kokusu mu sindi ? Ve ne yaparsanız yapın bundan kurtulamıyorsunuz.  Bunun çözümü çamaşır makinesine atmadan önce çamaşırlarınızı kola ile ıslatmak. Daha sonra çamaşır makinesinde yıkadığınızda o kokunun gittiğini anlayacaksınız.


 6. 6 Tuvalet temizliği ve kola

  klozet

  Tuvalet temizliği yaparken kolanın size bu konuda yardım edeceğini söyleseydik inanır mıydınız ? Tuvalette olan kirin üzerine kola dökün ve 8-10 dakika arasında bekleyin.

 7. 7 Köpeğiniz ve patileri çok yorulduysa kola

  yarali-pati

  Hayvanlar, yoldaşlarımız, Allahın bizim için gönderdiği misafirlerimiz. Kola ile ne alakası var diyeceksiniz.İşte bakın şimdi anlatacaklarım size çok ilginç gelecek. Köpeğinizin patilerinin aşınması, yaralanması ona zarar verir. Bu aşınmış ve köpeğinizi yoran patileri 15 dakika boyunca kola ile ıslatarak yorgun ayaklarda iyileşme görebilirsiniz.


 8. 8 Kıvırcık Saç mı istiyorsunuz ?

  kivircik-saclar

  Saç sağlığınız için olumsuz olabilir. Bunu söyledikten sonra yine ilginç bir şey söyleyeceğim. Düz saçlarınız var ve siz illa da bukle istiyorsanız asidi kaçmış kola kullanabilirsiniz. Saçlarınızı da kıvırcık bukleli hale getirebilirsiniz. Ama yine de yan etkisi olabilir. Aman dikkat edin 🙂


 9. 9 Akünüzü temizleyin

  akudeki-pislikler

  Arabanızı seviyorsanız onun dışı kadar iç aksamlarına da önem vermelisiniz. Bu sayede arabanızı daha uzun seneler kullanabilir ve ona verdiğiiz değeri tam anlamıyla gösterebilirsiniz. Araba akünüzde biriken pisliklerden kurtulmak için üzerine kola dökün (markası önemli değil :)) Kurumaya başladıktan sonra da hortumla suyu verin ve yıkayın. Göreceksiniz tertemiz olacak. Pratik ve mantıklı bir yöntem..


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

62
16 Paylaşım, 62 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
2
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
1
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Oha Oha
2
Oha
sosyofikir
Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz. admin@sosyofikir.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın