En İyi 8 Online Para Kazanma Yöntemi

Bundan 10-15 yıl önce online para kazanmak hiç de kolay değildi. Peki artık para kazanmak için neler mümkün ? 1 dakika


49
11 Paylaşım, 49 Beğeni

Bundan 10-15 yıl önce online para kazanmak hiç de kolay değildi. Var olan işlerdeki kazançlardaki eşitsizlik ve internetin bugünkü gibi gelişmiş olmaması yüzünden internet üzerindeki çoğu iş dolandırıcılıkla ilişkiliydi.

Ama şimdi günümüzde internetin ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık evinizin rahatlığında sizde online para kazanabilirsiniz. Sizler için bu siteyi online para kazanmak ve ek iş yaparak para kazanmak başlıkları altında topladık. İşte sizler için araştırdığımız güvenilir online para kazanma yolları:

 

Daha önceki internetten para kazanma yolları adlı yazımızı okuyabilirsiniz. 1. Kişiliğiniz nasıl ? Sanal kimliği iyi ve güçlü olan bir firma ile mi çalışıyorsunuz ? Farklı fikirleri esprili ve ilgi çekici bir biçimde anlatabiliyor musunuz ? 

  İyi çözünürlüklü bir resim oluşturabilirseniz o markayı, resmi sizin adınıza iPhone kılıfları, yastık kılıfları vb.   Bu işi yapmak için seçtiğiniz platform için ücret ödemenize gerek yok.  Bu ürünleri kendi İnternet sitenizde veya sosyal medya hesabınız üzerinden satabilirsiniz.

 2. 2 İnsanların yaptıkları uygulamaları test edin !


  Play store veya appstore üzerinden insanların yeni çıkan mobil uygulamalarını SoftwareJudge üzerinden test edebilirsiniz. Bu uygulamayı değerlendirerek uygulama pazarlamasında firmalara yardımcı olabilirsiniz. Unutmayın bu tip işlerde denemek çok önemlibir yere sahiptir. Bu yüzden fikirleriniz için size para ödeyecek bir sürü yayımcı ve firma bulabilirsiniz.


 3. 3 Özel ders verin !


  İnternet üzerinden ders verebileceğinizi biliyor muydunuz ? İnternet üzerinden veya gerçek hayatta uzamanı olduğunuz bir konu üzerine ders verebilirsiniz. Mesela gitar çalmayı veya piyano çalmayı öğretebilirsiniz. Ayrıca bunları öğretmek için hazırlanan web uygulamaları ve platformları vardır.

 4. 4 Risk almadan e-ticaret yapın !


  Drop-shipping adı verilen bu e-ticaret sistemiyle kendi yönettiğiniz İnternet sitelerinde başka firmaların ürünlerini satabilirsiniz. Bu tamamen risksiz bir durumdur. Satıcı tüm faturalandırma ve ödeme işlemlerini halletmekle mükelleftir. Siz sadece siparişi yönlendiriyorsunuz ve insanlara sunuyorsunuz. Bunun sonucunda komisyon alıyorsunuz. Kafa rahat oluyor 🙂 Risk almadan e-ticareti de yapmış oluyorsunuz.

 5. 5 Twitter’da tweet atarak para kazanın


  Yayınladığınız tweetler çok ilgi mi görüyor? O zaman tam doğru yerindesiniz sizde bu twitter hesabınızda sponsorlu bağlantıları da paylaşarak para kazanabilirsiniz. TweetPeddler, ChurpChurp ve SponsoredTweets gibi oluşumların ürünlerini sponosorluk tekliflerini kendi sosyal medya güvenliğinizi sarsmayacak şekilde paylaşabilirsiniz.

 6. 6 Niche Turist Hizmeti Yapın


  Turizm sektörü sürekli gelişirken yenileniyor ve değişime uğruyor.Aartık yerel halk ile çalışmaya başlayan bu sistemde siz arabanızla turistleri gitmek istedikleri yerlere götürebilirsiniz. Yolyola.com tarzı sitelerle bu işi gerçekleştirebilirsiniz. Airbnb firması ile evinizin bir odasını veya bölümünü kiraya verebiliyorsunuz.

  Yemek pişirme ve yemekler düzenleme

  Evinizde yemek yaparak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz ? Yemek sektörü hiçbir zaman bitmeyecek bir sektör. İnsanlar yemek sektörü üzerine gerçekten çok yatırım yapıyorlar.

  Bu bağlamda bazı insanlar restoranların kurumsal havasından sıkılıyorlar. Bu durumda ev yemekleri yapan yerler anlam kazanıyor. Sizde evinizde sıcak yemekler hazırlayarak size katılmak isteyen ve yemeklerinizi deneyimleyecek insanları bulabilirsiniz. Cookening Ve HomeDine gibi bir sürü Pazar üzerinden yemeklerinizi paylaşabilirsiniz.

 7. 7 Elişi ürünlerinizi satın


  El işi ürünler yapıp para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz ? Bu sizin için çok iyi bir gelir kapısı olabilir. Sizde bazı kurslara katılarak kendinizi ve el yeteneğinizi geliştirip saç tokası, el çantası, filografi gibi aslında çok zor olmayan öğrenilebilecek şeyler yapıp satabilirsiniz. Mesela ahşap boyama da çok yapılan işler arasında yer almaktadır. Sizlere ileriki yazılarımızda Evde yapılacak el işleri ve filografi yapımı konularının yer aldığı yazılar yazacağım.

  Ürünlerinizin fotoğraflarınızı çekerek Gittigidiyor, Craighlist ve eBay üzerinden para kazanabilirsiniz.

 8. 8 Youtuber’lık yaparak para kazanmak


  Youtube üzerinden para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz ? Hem de sadece video çekerek ? Zaten yeni teknoloji artık videolara geçmeye başladı. Fotoğrafların ön planda olduğu siteler bile videolu anlatımlara geçtiler bile. Sizinde akıllı bir telefonunuz veya normal bir kameranız varsa videolar çekip yayınlayabilirsiniz.

  Online videolar çekerek niş bir konu üzerinde hem eğlenceli hem de kolay videolar çekebilirsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

49
11 Paylaşım, 49 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
3
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
2
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
1
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Oha Oha
3
Oha
sosyofikir
Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz. admin@sosyofikir.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın