Bir hayvanı sahiplenmek için 8 neden

Bir hayvanı sahiplenmek dünyadaki en iyi şeylerden biri olsa gerek. O hayvan için yeni bir hayat, yeni bir yaşam kaynağı sizsiniz. 1 dakika


49
11 Paylaşım, 49 Beğeni

Bir hayvanı sahiplenmek dünyadaki en iyi şeylerden biri olsa gerek. O hayvan için yeni bir hayat, yeni bir yaşam kaynağı sizsiniz.  Ona ikinci bir hayat armağan etmek bile bence hayvanları sahiplenmek ve beslemek için yeterli bir sebep. Bu yazımızda sizler için bir liste hazırladık. Bu listede hayvan sahiplenmek için 8 tane sebep bulduk. Unutmayın hayvanlarda sizler gibi birer candır. O yüzden hayvanları satın almak yerine sahiplenin ve onların karşılıksız sevgilerini yaşayın.

 1. hayvan saiplenmek

  Günümüzde adeta hızla büyüyen bir endüstri olan petshoplar, hayvanları bir nesne gibi görüyorlar. Ve canlı olan bu hayvanları para karşılığı satıyorlar. Bence bu sektörün büyümemesi için yapılabilecek en akıllıca şey hayvanları sahiplenmek, satın almamak.

 2. 2 Barınaklarda yaşayan hayvanları sahiplenebilirsiniz

  hayvan saiplenmek

  Yardıma ihtiyacı olan bir canlıya yardım etmekten daha güzel ne olabilir bu dünyada.  Çevremizde de aileler özellikle yaz döneminde köpek, kedi alıyorlar. Yaz biterken de yazlıktan taşınıp kışlık evlerine göçerken hayvanları aldıkları sahil beldelerinde bırakıyorlar. Bu hayvanlar için çok zor bir hayat demek. Çünkü onlar doğada yaşamayı sizle unutmuşlardı. Küçücükken aldığınız kedi, köpek, kuş sizinle olan bir yaşama alışık. onları sokağa bıraktığınız zaman kimi ölüyor. Kimi de çok zor şartlarda yaşamak zorunda kalıyor.

 3. 3 Sizi karşılıksız seven bir arkadaş kazanmış olursunuz 🙂

  hayvan saiplenmek

  Karşılıksız sevgi herhalde sadece hayvanlara mahsus. İnsanlar hayatta yaptıkları herşeyi, sevgiyi aşkı bile karşılık bekleyerek yapıyorlar.


 4. 4 Bir canlının hayatını kurtararak tarifsiz bir mutluluk yaşarsınız

  hayvan saiplenmek

  Size muhtaç bir hayvana kapınızı açtığınızda onun hayatını kurtarmış ve ona yeni bir hayat armağan etmiş olursunuz.Bu durum size tarifsiz bir mutluluk yaşatacaktır.


 5. 5 En baştan başlamak zorunda olmazsınız.

  hayvan saiplenmek

  Sahiplenmeye karar verdiğiniz hayvanlar belirli bir olgunluğa erişmiş durumdadır. Çoğu hayvanın uzun ve zorlu olan gelişim süreci tamamlanmıştır. Bazı hayvanlar önceden sahiplenilmiş olup sonra sokağa bırakılmıştır. Bu hayvanların çoğu eğitimli hayvanlardır. 


 6. 6 Yeni dostlarınızın sevdiği şeyleri önceki sahibinden öğrenebilirsiniz.

  hayvan saiplenmek

  Sahiplenmeniz için sizleri bekleyen hayvanlar her zaman sahipsiz yada başıboz gezen hayvanlar değildir. Yeni dostunuz ile ilgili  bilgileri öğrenebilirsiniz. Sahipleneceğiniz hayvanın sağlık durumu, eğitimi, alışkanlıkları hakkındaki son bilgileri sizden önceki sahiplenen kişilerden alabilirsiniz.

 7. 7 Değerinizi çok iyi bilirler.

  hayvan saiplenmek

  Sahiplenilmeden önce hayvanların hemen hemen hepsi zorlu şartlar altında yaşamaya çalışmış ve hayatta kalmış hayvanlardır. Bu nedenle sizin onlara sunduğunuz yeni yaşamın kıymetini çok iyi bilirler.

 8. 8 Kendinizi daha pozitif hissedersiniz.

  hayvan saiplenmek

  Yeni gelen dostunuzla sadece "daha havalı" olduğu için değil tıpkı sizin gibi bir can olduğu için yaşarsınız. Bu durumda onlarla kuracağınız bağın daha içten ve samimi olmasını sağlayacaktır. Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

49
11 Paylaşım, 49 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
2
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
1
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Oha Oha
2
Oha
sosyofikir
Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz. admin@sosyofikir.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın