PAYKWİK

2 dakika


19
6 Paylaşım, 19 Beğeni

PAYKWİK

paywick

Paykwik, internet üzerinden güvenli alışveriş yapmanıza yardımcı olan sanal karttır. Bu kartın içerisinde size ait hiçbir bilgi yer almaz. Bu yüzden çoğu kişi internet üzerinden alışveriş yaparken sanal kartı kullanmayı tercih ediyor. Çünkü bazı sitelerin kişisel bilgilerinizi çalma ihtimalinden dolayı Kredi Kartı ile ödeme yapmak istemeyenler için geliştirilen bir ödeme türüdür. Güvenli bir şekilde tek seferlik kullanabileceğiniz Paykwik kartı ile istediğiniz sitelerden güvence altında alışverişinizi yapabilirsiniz. Ayrıca bu kartın bir diğer avantajı da tek seferlik olmasıdır. Kullanıldıktan sonra kart kendini otomatik bir şekilde imha eder. Bu durumda Paykwik insanlara da güvence veriyor ve bir sonra ki alışverişlerde de kullanılmayı sağlıyor. Birden çok avantajı olan bu kartı özellikle alışveriş tutkunları kullanıyor. Hiçbir bilgilerinizi vermeden Dünya üzerindeki tüm online alışveriş mağazalarından kolay ödeme aracı ile siz de güvenli alışverişler yapabilirsiniz.

Paykwik kartı 16 hanede  oluşmaktadır. Tıpkı Kredi kartından yaptığınız online alışverişlerdeki gibi 16 haneyi ödeme kısmında Pin veya kod yerine yazarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Peki, bu kartı nereden alabilirsiniz? Paykwik sanal kartınızı internet üzerinden resmi hesabına girerek kendi Kredi Kartınızdan para transferi yaparak sanal kartınızı oluşturabilirsiniz. Eğer Kredi Kartı kullanmıyorsanız bu işlemi yapmakta başarısız olursunuz. Çünkü Paykwik’ e sahip olabilmeniz için Kredi Kartı ile para transfer işlemini yapmanız gerekmektedir. Yaptığınız transfer sonucu alışverişe başlayabilirsiniz.

Online tüm işlerinizi, alışverişlerinizi yaparken ve oyun satın alırken bilgilerinizi vermeden hızlı bir şekilde kullanabileceğiniz bir karttır. Sanal kart olduğu için çalınma ve kayıp etme riski de yoktur. Paykwik’ in kurusu Ceresline Voucher Limited’dir.

Ayrıca İngiltere’de geliştirilen bu sistemi çoğu kişi kullanmaktadır. Önceki yıllarda genellikle kapıda ödeme ve Kredi Kartı ile ödeme imkânı varken şuan da çoğu alışveriş siteleri Paykwik kullanarak müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyor. Bunun nedeni ise alışveriş yapan kişiler ödeme noktasında gittiğinde Kredi Kartı bilgilerini vermek istemedikleri için alışverişi iptal ederek tamamlamazlar. Bundan dolayı çoğu alışveriş sitesi ödeme noktasında Paykwik ile ödemeyi de kabul ediyor.

https://www.paykwik.org/


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

19
6 Paylaşım, 19 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
3
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
2
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
1
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Oha Oha
3
Oha
sosyofikir
Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz. admin@sosyofikir.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın