Web Site Çevirisi Yaptırmanın 4 Faydası

2 dakika


54
10 Paylaşım, 54 Beğeni

Web Site Çevirisi Yaptırmanın 4 Faydası

Hepimizin bildiği gibi daha çok hedef kitleye ulaşmak istiyorsak, ürün satışlarında, sayfamızın ziyaretçi sayısında artış görmek istiyorsak tek bir kitleye yoğunlaşmayıp gerekli araştırmalar doğrultusunda istediğimiz kitleye ulaşmak için web sitemize çeviri işlemleri uygulatmak zorundayız. Web siteniz eTicaret üzerine de olsa blogger siteside olsa durum değişmemektedir. 430 milyon insanın ana dili olarak 1.5 milyar insanın da 2. dil olarak İngilizce kullandığını araştırmalar sonucunda bilmekteyiz peki sadece 220 milyon insanın kullandığı Türkçe’ye yoğunlaşmak mı doğru olacaktır yoksa dünya üzerinde en çok kullanılan en az 2 dile mi? Eskilerin de dediği gibi 1 dil 1 insan 2 dil 2 insan. Hedeflerinize daha kısa sürede ulaşmanız için yapmanız gerekenlerin başında gelen web site çeviri işlemleriyle ilgili 4 faydalı bilgiyi sizler için derledik keyifli okumalar.

Artan Müşteri Potansiyeli

Tahmin edebileceğiniz gibi müşteri artışlarınızda büyük değişimler olacaktır. Daha fazla müşteriye ulaşarak ekonomik büyümenize fayda sağlamış olacaksınız. Ayrıca sadece Türk Lirasıyla çalışmayarak yabancı ülkelerin para birimleriyle de ödeme kabul ederek cironuzda önemli artışlar görmeniz mümkün olabilecektir.

İletişim Ağınızı Güçlendirin

Web site çevirisi gibi işlemleri sadece eTicaret mantığındaki siteler için yapılmasını tavsiye etmek mantık dışı bir yaklaşım olacaktır. Diyelim ki gezi ile ilgili blog siteniz var. Buradan yaptığınız yayınları doğru çeviri işlemleriyle yayınladığınız zaman daha fazla kitleye ulaşarak hem ülkenizde hemde diğer ülkelerde tanınabilir diğer insanlardan da yardımlar alabilirsiniz. İletişim ağınız gelişmiş olur. Veya Stack Overflow gibi forum sitenizin olduğunu düşünün her hangi bir konuda kullanıcıların yardımlaşmasını sağlıyorsunuz. Daha fazla kullanıcıyla etkileşim içerisinde olunacağı için hataların çözümünede o kadar kısa sürede yanıt verilebilinecektir. Böylelikle iletişim ağızda güçlenmiş olacak ziyaretçi sayınızda da artış sağlanacaktır.

Markanızın İtibarı Artsın

Sitenize yeni gelen yabancı ziyaretçilerin anlayabileceği dilde mesajlar alması ürün açıklamalarıyla ilgili detaylı bilgi sahibi olma gibi bilgilere daha kolay ulaşabilmeleri güvenlerini kazanmanızı sağlayacaktır. Yapılan araştırmalara göre müşteriler dilini anlamadığı firmalardan alışveriş yapmayı tercih etmediklerini dile getiriyorlar. Web sitenizin çeviri işlemlerini profesyonel ekipler tarafından yaptırmanız gerekmektedir. Güven artışı sağladığı gibi yanlış çevirilen bir metinin güven kaybı da yaşatabileceğini belirtmek isteriz. Web sitesi çeviri hizmeti sunan tercüme bürolarıyla iş birliği yapılmasının önemli olduğunu bilmenizi isteriz.

Trafik Artışı

Doğru içerik ve doğru çeviriyle dünyanın her yerinden sitenizi görüntüleyen ziyaretçilerin göstermiş olduğu ilgiyi google gibi arama motorları göz ardı etmeyecek ve sitenize hak ettiği değeri vererek rakiplerinizden üst sıralarda görüntüleyecektir.

Web sitenizin çeviri işlemlerini uzmanlar tarafından yaptırıp stratejilerinizi belirleyerek marka bilinirliğinizden satışlarınızın artışlarına kadar bir çok alanda gelişme gösterebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

54
10 Paylaşım, 54 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
2
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
2
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Oha Oha
0
Oha
sosyofikir
Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz. admin@sosyofikir.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın