‘’Saykolog’’ Bir Psikolog

2 dakika


44
9 Paylaşım, 44 Beğeni

Hey hey hey ! diye başlamak istiyorum yazıya. Alışkanlık oldu herhalde bu giriş. Ben namıdiğer ‘’Saykolog’’arkadaşlar.

Kısaca kendimden bahsedeyim size. Yaşım 24. Yeni mezun olmuş taze bir psikoloğum. Ya senin ne işin var Youtube’da falan git mesleğini yap seslerini duyar gibiyim. Belki de haklısınınız. Ama napayım ileride pişman olmamak için, ben bunu yapsaydım şuralara gelirdim ya da ya ben bunu niye yapmadım dememek için böyle bir işe girdim. Aslında çok uzun süredir Youtube ile ilgileniyorum. İyi bir Youtube izleyicisiyim diyebilirim. Peki bu işe nasıl girdim beni ne cesaretlendirdi ya da ne tetikledi biraz bundan bahsedeyim size. Babamın işletmiş olduğu küçük bir kırtasiye var ve kırtasiyenin yan tarafı da Playstation Cafe. İkisi de bize ait. İşyerinde çok fazla duran bir insan değilim. Bir gün iş başa düştü ve durmak zorunda kaldım. Başımdan şöyle bir olay geçti. Saat sabah 9-10 sularında, 2 çocuk yaşları 10-11 civarı. Dükkandan içeri girdiler ve Playstation oynamak istediklerini söylediler. Ben de yaşlarının yeterli olmadığını 12 yaşından küçüklerin girmesinin yasak olduğunu belirttim. Çok fazla ısrar ettiler, dayanamadım. Gizli bir köşeye oturttum ve masalarını açtım. 30 dakika oynayıp çıkacaklarını söylediler. Paralarını verdiler ve masada yerlerini aldılar. Baktım çocuk Playstation konsolunun üzerine cep telefonunu yerleştirdi, kamerada kendisini arkadaşına kontrol ettirdi, düzgün çıkıp çıkmadığını sordu. Videoyu başlattı ve ardından şu ses; Merhaba arkadaşlar! Kanalıma hoşgeldiniz. Bugün sizinle Mortal Kombat oynayacağız. Şaşırmıştım. Bu kadar küçük birinin bu kadar özgüvene ve cesarete sahip olması beni şaşırtmıştı açıkçası. Oyunun içeriğinden bahsetmeye başladı. Anlattı da anlattı. Daha sonra süreleri bitti ve abi çok teşekkür ederim. Bu arada kanalımı takip edersen sevinirim. Akşam bu videoyu montajlayıp koyucam dedi. Hatta pardon montaj da demedi editlerim dedi. 10-11 yaşlarında birinin bu sözleri kullanması beni şaşkına çevirmişti. Daha sonra kanalının ismini sordum ve not aldım. Teşekkür etti ve işyerini terketti. Hemem Youtube’u açtım ve ismini yazdım. Karşıma 3 aboneli bir kanal çıktı. Sadece 1 tane videosu vardı. O da mahallede maytap patlatma. Ama çocuğun özgüveni inanılmazdı. Bu olaydan sonra kendi kanalımı kesinlikle açmam gerektiğine karar verdim.

Evet Youtube’a başlama hikayem bu şekilde. Biraz kendi kanalımdan (‘’Saykolog’’) bahsetmek gerekirse; yaklaşık kanalı açalı 1 ay oldu. Kanalın içeriği Eğlence kanalı. Daha çok oyun, vlog ve challenge çekmeye çalışıyorum. Belli bir süre geçtikten sonra hangi videolar daha fazla izlenirse, ya da hangi yaş grubu benim videolarımı daha çok izlerse, ona göre yol ve rota çizmeye çalışacağım. Bu işte sürekliliğin ve sabrın çok önemli olduğunu biliyorum. Zamanla da kendimi geliştireceğime inanıyorum. Bu kanalda insanların benimle gülmesini, eğlenmesini ya da tebessüm etmesini sağlayabilirsem ne mutlu bana. En kötü ilerde çocuklarıma gösterebileceğim eğlenceli içerikler olacak ve hayatta yaptığınız hiçbir şey boşa değildir bundan eminim.

Görüşmek üzere, sağlıcakla kalın. Takipte kalın. Bu arada like atmayı ve abone olmayı unutmayın 😊

Kanala gitmek için lütfen burayı tıklayınız.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

44
9 Paylaşım, 44 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
2
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
2
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Oha Oha
0
Oha
sosyofikir
Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz. admin@sosyofikir.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın