Projeksiyon Perdesi Nereden Alınır?

1 dakika


48
9 Paylaşım, 48 Beğeni

Projeksiyon Perdesi Nereden Alınır?

Projeksiyon kullanımı gelişen teknoloji ile birlikte artmıştır. Özellikle sunum yapma, film izleme gibi işlevlere yarayan projeksiyon cihazı okullarda, iş yerlerinde, tiyatro gibi sanatsal mekanlarda kullanılmasının yanı sıra evlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Büyük, orta ya da küçük ölçekli projeksiyon cihazları bulunmaktadır. Projeksiyon cihazı ile duvara yansıtılarak görüntü elde edilebileceği gibi bu cihaza özel perdeler de mevcuttur. Projeksiyon perdesi   görüntüyü daha kaliteli ve pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olur.
Projeksiyon Perdesi Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?
İlk olarak projeksiyon perdesinin boyutuna karar verilmeli. Buna karar verirken de kullanılacak salonun boyutu, dinleyici sayısı ve oturma düzeni göz önünde bulundurularak seçilmelidir. 4:3 video formatında olan perdeler daha çok tercih edilmelidir. Çünkü birçok video/film bu formata göre düzenlenmiştir.
Projeksiyon perdesi ışık geçirmeyen kumaşlardan üretilmiş olmalı. Perdenin yüzeyi açık gri veya mat beyaz renklerinde polisilikon bazlı olmalıdır.
Taşınabilir ve sabit olmak üzere iki tip projeksiyon perdesi vardır. Taşınabilir projeksiyon perdesi ikiye ayrılır, Tripod ve Fast Fold şeklindedir.
Sabit projeksiyon perdesi de, storlu manuel projeksiyon perdesi ve motorlu projeksiyon perdesi olmak üzere ikiye ayrılır. Kullanacağınız mekana göre tercih edeceğiniz projeksiyon perdeleri boyutları görüntülenecek görsele göre belirlenmelidir.
Motorlu Projeksiyon Perdesi Nedir?
Diğer projeksiyon perdelerine kıyasla en kullanışlı projeksiyon perdesi için motorlu projeksiyon perdesi   diyebiliriz. Geniş kullanım alanına sahip olan motorlu projeksiyon perdesi fonksiyoneldir. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen motorlu projeksiyon perdesi kullanışlı ve uzun ömürlüdür. Motorlu projeksiyon perdesi fiyatları   yüzey özelliklerine göre fiyatları değişmektedir.

Gümüş yüzey ya da cam tozlu yüzey özellikleri projeksiyon perdesi fiyatları üzerinde etkilidir. Projeksiyon perdelerini incelemek, detaylarına bakmak ve fiyatları görmek için www.projeksiyonperdesi.pro adresini ziyaret edebilir, ürünler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

48
9 Paylaşım, 48 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Oha Oha
0
Oha

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın