Kaliteli Backlink Nasıl Alınır?

1 dakika


45
9 Paylaşım, 45 Beğeni

Merhaba, bildiğiniz gibi sitelerimizi üst sıralara taşıyabilmek için SEO çalışmaları yapmamız gerekiyor. Bu çalışmalardan belki de en önemlileri backlink çalışmalarıdır. Güçlü bir backlink inşaası ile desteklenen siteler arama motorları tarafından ödüllendirilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken bazı durumlar var çünkü bu çalışmaları yaparken abartıya kaçarsak ya da doğal olmayan çalışmaları uygularsak sitelerimize yarardan çok zarar getirecektir. Bu yüzden bu yazımızda 2017’nin en doğal ve kaliteli backlink alma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Edu-Gov Backlinkler
Edu ve gov uzantılı siteler arama motorlarının gözünde itibara sahiptir, bu yüzden bu tarz sitelerden alacağımız backlinkler sitemizi yükseltecektir. 2017 edu backlink listesine buradan ulaşarak siteniz için backlink alabilirsiniz.

Tanıtım Yazıları
Tanıtım yazıları ile backlink almak her zaman etkili olacak yöntemlerden biridir, fakat bu konuda dikkat etmek gereken bazı noktalar var. Tanıtım yazısı alacağınız sitenin güncel ve link çöplüğüne dönmemiş olmasına dikkat etmelisiniz, ayrıca kendi anahtar kelimeniz ile alakalı sitelerden tanıtım yazısı alırsanız daha çok işinize yarayacaktır. Son olarak makaleleriniz %100 özgün ve SEO uyumlu olmalı.

Sözlük Siteleri
Ekşi sözlük, uludağ sözlük, instela sözlük gibi büyük sözlük platformlarında sitenizin linkinin geçmesi her zaman sitenizin lehine olacaktır. Bu tarz sitelerde yazar hesabınız varsa ara ara kendi sitenizin linklerini ilgili başlıklarda paylaşabilirsiniz. Eğer bu sitelerde hesabınız yoksa webmaster forumlarında bu işi yapan kişilerden sözlük paketleri satın alabilirsiniz. İşlem ücereti genelde 20-30 lira arasında değişmektedir.

SEO Paketleri
Eğer yukarıda anlattıklarımı yapmaya zamanınız yoksa internetten hazır backlink paketleri satın alabilirsiniz. Fakat bu paketleri seçerken bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor. Yazının başında da anlattığım gibi doğal olmayan yöntemlerden uzak durun. Sosyal medya çalışmaları her zaman faydalıdır, bu yüzden sosyal medya çalışmalarına ağırlık vermenizi öneririm.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

45
9 Paylaşım, 45 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
2
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
2
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Oha Oha
0
Oha
sosyofikir
Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz. admin@sosyofikir.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın