Kaliteli blog olma yolunda adımlar..

2 dakika


48
1 Yorum, 9 Paylaşım, 48 Beğeni

Tüm sosyo okurlar öncelikle uzun zamandır sizle görüşememenin üzüntüsü içerisinde olduğumu belirtmeliyim. Bundan sonra sizlerle daha çok vakit geçireceğiz. Öncelikle bugünkü konumuzun öneminden başlayalım irdeleyerek derinlemesine konuşalım.

Bir blog sahibi olmak

Bir blog sahibi olmak herhalde en kolay işlerden birisidir. Yani herkes blog açabilir. Peki bu blogu neden açacaksınız ? Yani aslında amaç önemli araç değil. Blog açmak basit ama hangi konuda bir blog açacağınız, ne konuda bir paylaşım silsilesi içerisine gireceğiniz size bağlı.  Hayatınızdaki öncelikleri belirken nasıl uzun süreler düşünüyorsanız aynı şekilde blogunuz içinde uzun süreler geliştirme konusunda çalışmalar yapmanız gerekiyor.
İyi bir isim her şeyden önemli.
Evet iyi bir isim , o insanın yaşayışını bile belirler. Eskiden Afrikada bazı kabilelerde çocuklara verilen isimler o çocukların ilerki yaşamları hakkında bilgi sahibi olmaya yararmış. Yani hızlı, koşucu, çalışan vb. anlama gelen isimler gibi..


Slogan sizin aynanız olmalı !

İyi bir slogana sahip olan site her zaman gelişmek için üretilmiştir. Yani sloganınızı iyi belirlerseniz sizin için en önemli kısım olan adlandırma ve vasıf verme özellikleri ile ilgili bir şeyler yapmış olursunuz.

Samimi olun!
Gerçek hayatta da sanal hayatta da gerçek şeyler pek değişmiyor. Mesela samimi olmak gibi, esnaf olmak gibi. Babam hep “esnaf olamadın sen bir türlü” der ve her zaman aslında esnaf olmanın ne demek olduğunu merak ederdim.


Esnaf olun


Bu babamın bana söylediği bir şey. Doğru olduğunu tasdik ettimde size söylüyorum gerçekten de esnaf olmak işini yüzde elliye kadar arttırabiliyor.  Bu şu demek sitenizi izleyen, okuyan kişilere nasıl davrandığınız ile ilgili bir durum


Sözünüzü Tutun


Yazarlar her zaman için sözünü tutmalı. İlerideki yazıya ne yazacağını, kimle ne konuşacağını ve ziyaretçilerden gelen her türlü isteği düşüneceğini ve değerlendirmesi gerektiğini bilir. Her zaman dinlemeli

Her yerde olmayan yazılar yazsak


Mesela deneyin, çok zor değil, her yerde olmayacak sizin ilginizi çeken yazıları paylaşsanız. Yani kendiniz yazmaya çalışsanız, belkide ne kadar iyi olabileceğini tahmin edebilirsiniz. Yani tek başına yazmak ve özgün olmak her zaman sükse elde ediyor.
..
…..
.
….
.
……
….
..
.

Yazının devamı 13.01.2015 tarihinde yayınlanacak..Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

48
1 Yorum, 9 Paylaşım, 48 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
2
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
1
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Oha Oha
2
Oha
sosyofikir
Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz. admin@sosyofikir.com

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu işi öğretecek birisini arıyorum. Açıklamanız güzel olmuş ama çok karıştırıyorum sanırım pratik yapmak gerek

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın