Pek Yakında Ve Cem Yılmaz Başardı.

2 dakika


49
7 Yorum, 9 Paylaşım, 49 Beğeni

Evet tamam Cem Yılmaz’ın filmini seyrettim. Ne düşünüdüğümü sorduğunuzu duyar gibiyim. Usta iyi bir giriş ile başlıyor filme öncelikle.. Tabii ki EŞ- Kİ -YAĞH.. ile neyse bu hikayenin Cem Yılmaz’ın aslında daha önceden yazdığı bir hikaye olduğunu söylemek istiyorum.

Cem Yılmaz filmde ‘Zafer’ isimli karekteri  canlandırıyor. Zafer evli ve bir çocuk babası olup, korsan DVD’cilik ile hayatını kazanmaktadır. Zafer karakterinin dilinden kendi tabiri ile hayat üniversitesi beden dili edebiyatı bölümünden mezun olan adamdır kendisi. Fakat işi yüzünden eşi kendisinden ayrılmak istemektedir. Ve evliliğini bitirmek istemeyen zafer bu işlere tövbe ederek korsan sektöründen uzak kalmayı istemektedir. Fakat Korsan bu sefer zaferin peşini bırakmamaktadır. Eşi tarafından işe yaramaz bir adam olarak görülen zafer  çocuğunun doğum gününde tarihten kalma demirden yapılmış bir gemi oyuncağı verince eşi, çocuğu ve komşuları tarafından yadırganmaktadır.
Bunun üzerine eşini etkilemek ve ailesini geri kazanmak için eskiden oyunculuk yaptığı ve başarısız olduğu oyunculuk günlerine bir gün tesadüf eseri bir senaryo okuyarak geri dönme kararı alır. Eski sinemacı tanıdıklarından oluşan bir ekip ile  1970’ler den kalma çekilememiş fanstastik bir proje olan “Şahikalar-Kötülüğün Sonu” filmini çekmeye soyunurlar. Fakat kurdukları ekip maddi imkansızlık ve çeşitli sebepler ile belli bir yerden sonra takılır kalır ve filmin ses getirmesi için ünlü bir oyncuya da ihtiyaçları vardır. Kabiliyetlerini burada konuşturarak zafere gitmelerinin komik ve çekici hikayesi anlatılır.

Arkadaşlar filmin genel izlenimine bakıldığı zaman çok da kötü bir performans izlemediğini görüyoruz ki Recep İvedik’ten daha iyi olmasını beklemekteyim. Yani emin olun ki Recep İvedik filminin daha üst sıralarda çıkması bizim kültür düzeyimizin daha gelişmesi gerektiğini gösteriyor. Neyse Cem Yılmaz’ın kullandığı oyuncular bir yana seyircilerin tepine tepine gülmeleri ve çok farklı çeşit kahkaları duyma durumu memnun etti tüm okurları beni de öyle. Yeşil maskeli adamın karısına duyduğu aşkı haykırmak için kullandığı yöntem ha ? Zincirleme isim tamlaması mı lan bu ?

Neyse o değilde abiler ablalar film çok iyiydi…
Cem Yılmaz’ın eski bir figüran olan korsan DVD’ci Zafer’in hikayesini anlattığı yeni filmi ‘Pek Yakında’nın basın gösterimi dün sabah İstinye Park Cinemaximum Sinemaları’nda yapıldı. Yılmaz’ın da bizzat katıldığı gösterim eleştirmenleri ikiye böldü. Film sonrası gergin halleriyle dikkat çeken Yılmaz, ‘Adalete Fener Yak’ kampanyasında yer aldığı için Trabzonluların filmini protesto etmeleri hakkındaki soruya ‘’Bu tip haberleri siz yapıyorsunuz. Benim söyleyecek bir şeyim yok. Altına da siz yazarsınız” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

49
7 Yorum, 9 Paylaşım, 49 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
3
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
2
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Oha Oha
1
Oha
sosyofikir
Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz. admin@sosyofikir.com

7 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Cem yılmaz imzası olan bir proje tabi ki kötü olması beklenemez. Tek yapmanız gereken filmi izlemeye giderken çok büyük beklentiler içine girmemeniz. O zaman filmden çok büyük zevk alırsınız. Yazı için teşekkürler.

  2. Cem yılmaz bu filminde bence biraz tarzının dışına çıksada bir yaşam öyksünde başarılı olurken takdir alamanın verdiği acıyla başa çıkıp başarılı olmak için elinden geldiğini yaptığının anlatısıdır. Recep ivedikten kat kat iyi bir filmdir.

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın