Kaybolan Uçak Bulundu mu ? Neden Saklanıyor ?

3 dakika


60
5 Yorum, 10 Paylaşım, 60 Beğeni

Kaybolan uçak bulundu  mu bilinmiyor ama aileler geçekten bir muamma içersinde hala sevdiklerinin kendilerine geri dönmelerini bekliyorlar. Dünyadaki bir çok insan bir şekilde bir neden ve bir sonuç bulmaya çalışıyor. MH 370 nerede ?

Bu gerçekten büyük bir trajedi ve tüm dünyanın ilgilenmesi gereken bir konu. Şöyle bir baktığımda Türkiyemizdeki sözlüklerin ilgisinin yoğun olduğunu düşünmekteyim. Özellikle ekşi sözlük bu konuda kendisini aşmış görünüyor.

En Önemli Komplo Teorileri

Malezya hükümeti haliyle amerika fransa ve çinden yardım istedi. Bu yardım destek gördü ama bir yere ulaşılamadı. Ayrıca uçuş öncesinde planlanan bir uçuş olmadığı belirtildi. Yani iki pilot rastgele yan yana gelmişlerdi.

Fidye isteği Malezya hükümetine ulaşmış değil.

Malezya hükümeti ala kendilerine herhangi bir fidye isteği ulaşmadığını belirtiyor.

8.güne gelirken umutların artık tükendiği anlarda insanoğlu yine sarılacağı bir umut olduğunu düşünüyor. Yani aslında bir pazarlık söz konusu olan bir olaydan söz ediyor olabilirmiyiz ?

Uçaktaki pilotun Kuala Lumpur’daki evi yetkililer tarafından arandı. Herkes göz altında. Vebulunanan bir uçak simülasyonu. Bu pilotun neden bu kadar çok uçaklara bağlı olduğu kaptanlığı ve basitçe 18 bin saatlik uçuş tecrübesinden anlaşılabiliyor. Yani herhangi bir suçlama bu konu üzerinde kendisinne yöneltilemiyor.

Göz altına alınan sadece onlar değil.  Uçuştan baştan sorumlu olan herkes gözaltına alınıp sorgulandı. Uçağın mühendisleri bile bu olay hakkında sorgulandı. Soruşturma genişlerken 25 ülkenin bu olaya müdahil olduğunu biliyoruz. Ama herkes Malezya hükümetinden bir haber bekliyor. Çin bu olaya biraz kızgın ve sinirli. Haliyle çok fazla vatandaşı (150 kişi) o uçakta idi. Ve Malezya hükümetinin bu yavaş tavrından oldukça rahatsız bir Çin var şimdilerde.

Uçakta fazla yakıt söz konusu değil. Bu yolculuğun en fazla 6.5 –  7 saat olması bekleniyor o yüzden ona göre bir yakıt konulmuş olduğu çin uçağın o saatten sonra uçmasına imkan vermiyor yetkililer.

Şimdi sizlerle paylaşacağım görüntü de bu zamana kadar çok fazla türk medyasında paylaşılmamış pilotların uçağa binmeden önceki son görüntüleri.

:http://i.telegraph.co.uk/…/02853/pilot_2853690c.jpg

Uçağın iletişim aygıtları ve her türlü iletişim kapatılmış. Bu olay uleyle irtibattan önce gerçekleşmiş.
Uçağın Malacca boğazından sonra gidebileceği muhtemel 2 koridoru çizmişler. arama kurtarma çalışmaları da bu 2 koridor üzerinden yürüyecek.

Uçağın olabileceği bir çok yer var. Ve en olası yerles aşağıda verimiştir. Ki uçak karaya indiyse bu noktalardan birinde olmalı.

http://i.telegraph.co.uk/…missingplane_2853423c.jpg 

Uçak kaçırılmış olsa neden bu kadar zaman herhangi bir kişi yetkililerle iletişime geçmedi ?

İşte bu olayların sonuçsuzluğu ve insanoğlunu büyük bir muammaya düşüren bu konular bazen de bir araç olarak kullanılıyor işte onlardan biri. Bir twitter hesabında bunun bir reklam olduğu ile ilgili bir yazı yazılmış ya da bir reklam yapılmış demeliyim. İşte buradan ulaşabilirsiniz : – internette fake bir ”malaysia airlines” reklamı dolanıyormuş.
http://t.co/4mwllnqqmr

Umarım sağ salim aramıza geri gelen bir uçak ahalisi ile karşılaşırız. Bulana kadar uyku uyuyamıyoruz.
Sizde yardımda bulunmak istiyorsanız http://www.tomnod.com/nod/challenge/malaysiaairsar2014 lütfen tıklayın. Lütfen haritalardan herhangi bir yağ sızıntısı, uçak kalıntısı vb bir şey gördüyseniz belirtin. İlgilenilen bir sistem

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

60
5 Yorum, 10 Paylaşım, 60 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
2
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
1
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
1
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Oha Oha
3
Oha
sosyofikir
Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz. admin@sosyofikir.com

5 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu konu gerçek anlamda çok muallakta kalan bir konu. Hızlı bir biçimde hafızalarımızdan kaybolmaya devam ediyor. Akıllarda kalan şüpheler arasında acaba içinde ölmesi gereken bir devlet yetkilisi mi vardı içinde. Birçok devlet büyüğü ne zaman bir şeyleri ortaya çıkartmak istese ki örneği ülkemizde çok insan merak etmiyo değil.

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın