Reenkarnasyon Ve Hipnoz

2 dakika


34
8 Paylaşım, 34 Beğeni

Reankarnasyon, yani başka bir deyişle yeniden dünyaya gelme, gizemci ve ruhsal bir olaydır. Ölen birinin ruhunun başka bir vücutta yeniden hayat bulacağı inancı dünyanın en eski ve yaygın inançlarındandır. Bu inanca göre ruh 2 kere veya birkaç kere doğar ve önceki hayatını hatırlamaz.
Howard Carter ve Lord Carnavon tarafından Mısır firavunu Tutanhamon’un (Tut-Enkh-Amun’un) mezarı ve hazinesi bulundu. Bu keşif hakkında bir çok yazı yazılmış, Carter’in düşünceleri ve anlattıkları defalarca yayınlanmıştır. Bu yazıların içinde en ilginç olanı ise Carter’in anlattığı bir olaydır. Carter mezarın kapağını açtığında faravunun üzerinde bir demet kır çiçeği görüyor. Çiçeklerin doğal renklerini korudukları onu hayretler içinde bırakıyor ve o zaman Carter bin yılın sadece kısa bir an olduğunu düşünüyor.

    Şuan muhallebi kafa’yı izliyorum da orada da konuşulan bir konu hakkında yazı yazmak istedim. Reekarnasyon’un çıktığı ortam evrenin ebedi olduğu dinlerde düşünülür. Yani sonsuz bir ruh dengesi vardır reakarnasyonda. Kozmoloji yanlış diye düşünüyorum. Bazen Hipnoz yapılarak reekarnasyon yapmak isteyen insanlar, öncelikle insanları uyutuyorlar daha sonra ona sen neredesin diyorlar hipnoz olan kişi de 15.yy ‘ da İngiltere’ye gittim vb.  diyormuş. Ama bunun için 15.yy hakkında araştırma yapan profesörler bu konuda düşüncelerin tamamen yanlış olduğunu söylüyorlar. Bunun nedeni kişinin hipnoz altında olmasıdır. Yani aktığınız zaman hipnoz altına alınan kişi zaten ilerideki bir zamanla alakalı da konuşabilirmiş.

Enerji asla ölmez diyor Pelin Batu.  Ve devam ediyor ” Annem eskiden reekarnasyonla uğraşırken bana bir hikaye anlatmıştı. Birisi öldüğünü anlatmış, bir uçak kazasında ve yılı falan da belirtmiş. Ama bir bakıyorsunuz ki aslında öyle biri gerçekten varmış ve o kişi uçak kazasında ölmüş. Yeni burada ne var diye soruyor.

Herşey Bilimsel Olarak Açıklanabilir Mi ? 

Programdaki başka bir psikiyatr da bunu belirtti. Yani bilim bazı şeyleri çözemez diyor.  Kendisi de hipnoz yapabiliyormuş fakat yapmayı yeğlemiormuş.  

Hipnoz bir telkin yöntemidir. Bu da reenkarnasyonun yaygınlaştırılmasını sağlamıştır.

Bunu böylesine yazdım ama çok da bilimsel bir yazı değil zaten. Bu konu üzerinde daha detaylı bilgileri ve düşünceleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Bu sadece ordan burdan harmanlanmış bir yazıdır.

Yararlanılan Kaynak

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

34
8 Paylaşım, 34 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
2
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
1
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
1
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Oha Oha
2
Oha
sosyofikir
Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz. admin@sosyofikir.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın