“Akil Adam Aklını Kiraya Vermeyen Adamdır.”

1 dakika


57
3 Yorum, 10 Paylaşım, 57 Beğeni

Dün gece Kemal Kılıçdaroğlu Doğu Akdeniz Üniversitesinde konuştu. CHP, çözüm süreci, Akp ve çözüm sürecine bakışı ve öğrencilerin konu ile ilgili soruları ile ilgili tartıştı, konuştu.

“Bu ülkede 76 milyon kişi de barış istiyor. Chp olarak biz ne yaptık ? Ben bizzat Sayın Başbakana gittim.. Parlemantoda eşit siyasiler olsun. Bu uzlaşma komisyonuna bağlı olarak bir sivil toplum kuruluşu olsun ve bir çözüm oluşsun ve toplumsal uzlaşı sağlayalım. ”  dedi.

“Halka bilgi vermek en önemli şeydir. Bir çözüm süreci konusunda kimse Erdoğanı eleştirmiyor. Biz ona dedik ki Sayın Başbakan gelsin bilgi versin biz de kamuoyu ile paylaşalım. “dedi.

Akil adamları anlamlandıramadığını belirten Kılıçdaroğlu. Akil adam tanımını “Akil adam aklını kiraya vermeyen adamdır.” dedi.

Neden Türkiye Cumhuriyeti Ahalisi diyorsunuz diye gelen bir soruya : Mustafa Kemal Atatürk’te bu şekilde belirtmiştir. O da onun görüşüdür. Demişti. Çünkü ahali derken ilk  anayasa yazılırken ilk başlarda tüm Anadolu halklarını ele alıyoruz diye belirtti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

57
3 Yorum, 10 Paylaşım, 57 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
3
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
2
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Oha Oha
1
Oha
sosyofikir
Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz. admin@sosyofikir.com

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Çözüm sürecini desteklemek ihanettir de demişti daha önce. Ne dediği belli mi ki bu adamın sanki. Arkasında düşülecek adam değil bu.

  2. birilerinin gücüne gitse de doğruyu söylüyor. kim binlerce şehit verdi bütün bunlar akil insanların umrunda değil birileri kalan köşeleri kapmak için uğraşıyorlar birçok akil seçimlerde milletvekili yada belediye başk. olmak için bu görevleri yapıyorlar

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın