Duygu Adası-İlk Bölüm

1 dakika


36
6 Yorum, 8 Paylaşım, 36 Beğeni

  Ön söz : Bu hikayede anlatılanların hepsi hayal ürünüdür. Hiç bir olay, kurum, kuruluş ile sınırlandırılamaz. Bir yer düşünün… Buralardan çok çok uzakta. Dünyaya benzer ama dünya gibi değil. İşte serüvenimizde oraya geleceksiniz. İnsanoğlu bir çok duygu ile birlikte yaşar. Bu hikayemizde sizlere hepinizin bildiği ama aslında hiçbirinizin bilmediği onlar hakkında bilgi vereceğim. Duygular ve insanlar… İşte hikayemiz bu iki ana unsur üzerine kurulacak. Başlamadan önce duyguların ilk çıkış zamanlarına gidelim. (Bu hikayede anlatılanların hepsi hayal ürünüdür.m Hiç bir olay, kurum, kuruluş ile sınırlandırılamaz.)  İlk insanlar dünyaya gelirken amaçları doğruluk, iyilik, cesaret, adalet gibi kavramlar üzerinde yoğunlaşarak bu dünyaya gönderildiler.

         Ne yazık ki dünya onlara bu güzel düşüncelerin bahşedildiği yer değildi. Tabii her zaman hüzün keder mi kol geziyordu ? Hayır. Bazen huzur da vardı. Neyse hikayemize geri gidelim. İlk insanlar, ilk cinayetler ne zaman oldu ? İlk insan ne zaman öldü. İşte o zaman başka bir alemde yeni bir yaşam ortaya çıktı. Duyguların dünyası… Onlarda yaşıyorlar, onlarında bir boyutları vardı. Sadece insanlar onların boyutlarında olmadıklarından onları göremezlerdi. Kendilerine ait adalet kavramları, eşitlikleri, eşitsizlikleri, kavgaları, sevdikleri, nefret ettikleri vardı. Onlar da bazı zaferler kazanmışlardı. Mülkiyet kavramı konusunda kendileri içerisinde bazı düşüncelere sahiplerdi. Mutlulardı. Onları  mutluluk, sevinç, huzur diye tanırsınız. Biz onları bu hikayede daha farklı anlatacağız. Ve onların hangi duyguyu temsil ettikleri ide siz okurlarıma kalacak..

     

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

36
6 Yorum, 8 Paylaşım, 36 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
3
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
2
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Oha Oha
1
Oha
sosyofikir
Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz. admin@sosyofikir.com

6 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Güzel bir yazı sanki bir sinema filmi senaryoswu gibi 😛
    İnsannlar dünyaya geldiklerinde tertemiz bir şekildedir ancak ileride kirlenip kirlenmemeleri ni kendi çizgileri belirleyecek.

  2. Dünyadaki birçok adaletsizlik mülkiyet kavramı sebebiyle meydana gelmiştir. Mülkiyette sınır tanımayan insanlar dünyanın dengesini nasıl olduysa bozmayı başarmışlardır.Mülk tutkusu orayı da bozar..

  3. Gökyüzünden nefret ederdi karanlık. Parıltılı gecelerden, rengarenk günlerden, parıltılı gözlerden, yağmurlu günlerden… Her şeyden nefret ederdi karanlık.. Çünkü tanrı onu aldatmıştı.. Sevdiğini çalmıştı.. Karanlığı satmıştı..

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın