Psikoz Ve Fringe

2 dakika


27
8 Paylaşım, 27 Beğeni

Walter Bishop. Fringe diye bir dizi seyrettiniz mi ? Seyretmediyseniz seyredin. Orada bir karakter var. Adı Walter Bishop. Yani gerçek adı ile John Noble. İnanılmaz bir oyuncudan bahsediyorum. Kendini iyi anlatıyor. Duygularını tam anlamı ile hatları açıklıyor. Onu Yüzüklerin efendisi filminden de tanırsınız. Neyse konumuza geçelim. 4.Sezon 2.Bölüm’de gerçi tüm bölümlerde Walter bir akıl hastası ama, bu bölümde bir psikoz lafı geçiyor. Burada onun gördüğü bazı silüetlerden söz ediyoruz. Bir insan görüyor. Ama burada öyle bir olay var ki reakarnoasyon gibi. Yani öncelikle size hikayeyi anlatmalıyım ki olayı tam olarak anlayabilesiniz. Neyse bu kadar çok saçma cümle kurdum Hikayeye başlayayım.

Walter eski bir doktor. Çok ünlü bir fizikçi, matematikçi. IQ’su tavan yapmış durumda. Bir gün oğlu’nun gerçekten kötü bir hastalığa yakalandığını anlıyor. Bu hastalık oğlunu öldürüyor. O da bu yüzden oğlunu iyileştirmek için bir kaç ilaç denemesi yapıyor. Ama ilaçlar oğlunu kurtaramıyor. Oğlu ölüyor. Ama sonra fark ediyor ki : Aslında yine bizim evrenimize benzeyen bir evren daha var. Walter’ın keşifi başlıyor.  Adı paralel evren. Paralel evrende her insanoğlu’ndan bir adet daha var. Walter oraya baktığında oğlunu görüyor. Oğlu ölmemiş. Hasta, ama kurtarılabilir. Onu kurtarmaya çalışıyor. Ama sonra fark ediyor. Bir adet daha Walter orada.  Kendisinin orada olduğunu gören Walter ne yapacağını şaşırıyor. Ama oğluna çok değer veriyor.  Onu krtarmaya gidiyor. Tabii bunun bazı sonuçları oluyor. O teknolojiyi kullanırken, doğa da dünyaya zarar veriyor. Ama sonra diğer taraftaki Walter yani alternatif paraleldeki Walter buna karşı oluyor. Oğlunu p da seviyor. İki dünya amansız bir savaşa giriyor. Bir adamın oğlu için açtığı geçit dünyayı yıkmaya başlıyor. Şimdi ise oğlu’nun aslında bir neden ile dünyaya gönderildiği ve dünyadaki teknolojinin geliştiğini açıklıyor J.J Abrams.. Yani yönetmenimiz. Peter iki babayı da tanıyor. İki anneyi de.. Bu durumda onlara ait iki dünyanında ulaşabileceği bir yer sayesinde onları bir araya getiriyor. Ama kendi gidiyor.
Neyse Walter şimdilerde oğlunun gerçek silüetini görüyor. Ama ne gördüğünü pek te anlamıyor. Ve kendini deli sanıyor. Aslında oğlu ile önceden yaşamıştı.  Yani bir reakarnasyon düşüncesi mevcut gibi..


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

27
8 Paylaşım, 27 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
2
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
1
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
1
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Oha Oha
3
Oha
sosyofikir
Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz. admin@sosyofikir.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın