Yeni Bir Blog Mu Açtınız ? Blog Nedir ?

2 dakika


53
10 Paylaşım, 53 Beğeni

Merhaba herkes yeni bir blog açıyor ve bazı konular paylaşıyor. Bu konular blog yazarının düşüncelerini, fikirlerini anlatıyor. Blog yazarları için bazı önemli hususlar vardır. Bunların uygulanması blog’a büyük bir katkı sağlar. Ayrıca kaliteli bir blog her zaman devam eden bir web günlüğü olabilir. Fakat bunu yaparken dikkatli olmak ve yönergeleri iyi takip etmek gerekir.

Blog Nasıl Ortaya Çıktı ?

Blog wikipedia’daki tanıma göre Weblog (Türkçe: Ağ kütüğü) teknik bilgi gerektirmeden, kendi istedikleri şeyleri, kendi istedikleri şekilde yazan insanların oluşturabildikleri, günlüğe benzeyen web siteleridir.

İngilizcedeki “web” ve “log” kelimelerinin birleşmesinden oluşan weblog kavramının zamanla yaygınlaşmış adıdır.

Blog Ne İşe Yarıyor ?
Blog adı üstünde web günlüğü demektir. Yani aslında blog kavramı biraz daha sosyalleşmiş bir günlük ve medyatik olarak iyi bir mecrada yazılmış yazılar olarakta adlandırılabilir. Blog sizinle birlikte aynı düşünceleri paylaşan insanların bir arada bulunduğu ortak platformların bir şekilde yanyana gelerek büyük bir oluşum göstergesidir.

Sosyalleşin !

Bloglarda en önemli kısım sosyalleşmektir. Yani sosyel olmayan bir blog kaliteli bir blog olamaz. Bunun yanı sıra yazmakta bir süre sonra kişiye sıkıntı vermeye başlar. Nedeni blogun okunmaması, google tarafından göz ardı edilmesi vb nedenlerdir. Sosyelleşmek hem mekanik anlamda hem de blog yazarının yazımı konusunda yazara bir çok yarar sağlar. Google sizin sosyalleşmeniz ilkesine dayalı bir  sisteme sahiptir. Yani çevrenizde ne kadar çok kişi sizi paylaşırsa, google da sizi o kadar çok sever.

Yazılarınızın yanı sıra Video, Resim, Müzik Aklınıza Ne Gelirse Paylaşın !


Blog yazmak paylaşım ilkesine dayalıdır. Paylaşmak ise kişinin değer verdiği, beğendiği, beğenmediği her şeyi insanlara anlatmasına bağlıdır. Bu şekilde bir blog yazarı kaliteli bir şekilde ilerlemesini sürdürebilir. Resim kullanmadan yazı yazmak kişinin gözünü yorar, bu da insanların sizin yazınızı okumasını engeller. Bu yüzden görsel öğelerle desteklenen, videolarla sağlamlaştırılan, arada kullanılan müziklerle etkin olarak yayınlanan bir yazı çok beğenilebilir. Bunun yanı sıra resim ve video paylaşmak, blogunuza etkin bir kişi kitlesi çekebilir. Unutulmamalıdır ki görsel olarak desteklenen her blog başarıya ulaşmaya adım atmış demektir.

SAYFALAR

123 – 4 – 5


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

53
10 Paylaşım, 53 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Oha Oha
0
Oha

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın