Müzik Ve Ruh Bağlamı

1 dakika


34
1 Yorum, 8 Paylaşım, 34 Beğeni

   Müzik her zaman insanın ruhuna işleyen derin anlamlara sahip bir sanattır. Asıl anlatılmak istenen düşünceyi karşı tarafa en iyi şekilde ifade etme yöntemidir. Çünkü müzik insanın kulağına çok aşina seslerin ve ya aşina olmayan seslerin birbirleri ile harmoni oluşturmalarıdır. Müziği anlamak gerçekten de çok önemli bir noktadır bu bağlamda. Örneğin bir ressam düşünün çoğu müzik dinlermiş resimlerini yaparken. Çünkü müzik gerçekten de insanın aklını açtığı gibi zihinsel güçlenimini ve kişisel gelişimine inanılmaz derecede bir ivme sağlıyor. Müzikte karşı tarafa iyi sözler söylenebilir, yerme yapılabilir, sövülebilir.
O kadar özgür bir sanat dalıdır ki müzik. Kimse Hayko Cepkin’inin müziğine bu müziğe uygun değil diyemez. Çünkü müzik kişiye göre gerçeklik algısı ile bağdaşmış ve o kişinin beğenilerine sunulmuş bir yaklaşımdır. Yani sonuç olarak müzik olmadan insanoğlu yaşayamaz.Düşünsenize ağaçların çıkardığı sesler, rüzgarda sallanan dallar, denizin, dalgaların sesleri iki bardağın birbiri ile çın diye tokuşması, gülüşmeler bunların hepsi doğada var olan mğüziklerdir. İşte bu bağlamda müziğe gereken ilginin gösterilmesi gerekir. Müzik kimseye bağlı kalmaz. Hiçbir devlet müziğe karışmaz. Müzik evrenseldir. Dil konusunda anlamadığınız bir dildeki müziği bile dinlerken bir çok şey hissedebilirsiniz. Çünkü unutmamalısınız ki müzik kişinin aklında onun düşündüklerine fon görevini üstlenir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

34
1 Yorum, 8 Paylaşım, 34 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
2
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
1
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
1
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Oha Oha
3
Oha
sosyofikir
Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz. admin@sosyofikir.com

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın