Güncel Blog İfadesi

2 dakika


32
8 Paylaşım, 32 Beğeni
güncel blog, blog

Güncel blog ifadesi aslında kelime anlamı olarak gerçekten güncel ve özgün yazıları olan blog anlamına gelir. Oysaki ülkemizde bu kavram biraz daha farklılaşmış olup güncel yazılar yazan ama her biri orjinal olmayan, daha çok marjinalleşme çabaları içerisinde anlaşılmayan sözcükleri ard arda getiren bir yazar üslubu kullanılmakta. Oysaki güncel blog ve özgün blog arasındaki en önemli konu birbirleri ile uyumlu ve anlaşılabilir yazıları yazmaktır. Öz eleştiri yapmak gerekirse ben de pek sade yazıları kullanmıyorum. Ee buna bağlı olarak okuyucu bağlamında da ona göre bir portföy çizmiş oluyorsun. Okuyanlar seni yazılarındaki üslup ve anlattıkların için okuyorlar. Okuyucu da merak uyandıran yazıların yüzünden okunuyorsun.
Yani amaç gerçekten de okuyucuyu meraklandıracak, bazen düşündürecek, bazen güldürecek konuları ele alabilmek. Hep şöyle söylerler, bir blog yazarı her zaman bir konuya yönelmeli ve sadece o konu içerisinde yoğunlaşmalı. Ben buna katılmıyorum. Çünkü ne kadar fazla konuşacak şey olursa o kadar kaliteli ve güncel olur blog. Ama  evet amaç sadece google‘da yükselmek ise, seo ise onlar daha önemli elbette. O zaman bir konu üzerinde yoğunlaşmak önemli olan noktadır. Sosyofikir olarak her zaman özgün mü yazdıklarım ? Her zaman çok mu kaliteli yazıyoruz ? Hayır, ama işte bu öz eleştiriyi yapabiliyorsak iyiye, daha güncele, özgüne doğru adım adım ilerleyebiliriz. Bu arada özgün yazılarımızda bazı paragrafları alıntılanıyorsa sitemizde her yazının sonunda kaynakça belirtiyorum. Ama gözümüzden kaçan bir kaynakça olduysa bunu da bildirirseniz sevinirim. Öz eleştirisini yapmayan, herşeyi inanılmaz ölçüde bildiğini sanan blog yazarlığı bir yere kadar gider ve sonra da gider. Blog yazarlığı ile gerçek yazarlık arasında inanılmaz farklar bulamazsınız. Birbirleri ile aynı bağlam içerisinde, yakın düşünceler ve kurallar içerisinde yazılar yazılır. En önemli fark blog yazarlarında daha çok insana seslenebileceğiniz bir platform oluşturabileceğiniz kanısına varmanızdır ki, bunun içinde nasıl kitap yazarken reklam, kitap  yayınevi gibi şeyler önemli ise blog yazarken de seo, google aramaları vb. konularda bilgi sahibi olunmalıdır ki yazdıklarımız okunabilsin.. Bu yüzden aşağıdaki bazı konuları takip etmeniz, yazılarınızın okunmasına, okurlarınızın etkin bir biçimde sitenizi günlük ziyaret etmelerine, kaliteli yorumlar görebilmenize yarayacaktır.

İlgili aramalar : Güncel blog yazmak, kaliteli blog yazarlığı, blog nasıl yazılır, blog yazmak için ipuçları, yazarlık, blog yazmak, blogger, wordpress blog, güncel blog


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

32
8 Paylaşım, 32 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Oha Oha
0
Oha

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bloglar ın güncel olması site sahibi için birçok konuda faydalıdır güncel ve özgün bir site devamlı yükseliştedir alıntı site nasıl düşmeye mahkum ise güncel site de yükselmeye devam eder.
    Kolay gelsin. 🙂

  2. İyi bir noktaya değinilmiş. Sitemde gerek kendi gerekse yazar arkadaşlarımın yazıları saçma sapan siteler tarafından çalınıyor. Artık tınlamıyorum bu oluşumları. Blog yazmak bizim için bir hobi ve öyle de kalacak.

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın