Bir Ruya Icın Agit

1 dakika


30
1 Yorum, 7 Paylaşım, 30 Beğeni

  Requiem For A Dream’den bahsediyorum.. Hem izleyicilerin beklentileri açısından hem de konu itibariyle ismi mükemmel seçilmiş olan gerçek bir Requiem for a dream..izleyiciler filme fight club vari bir aşk beklerken kesinlikle pi’nin ağır ve boğuk havasını taşıyan en azından bir süre tekrar seyretmenin göze alınamayacağı hatta müziklerini duyduğunuzda bile tüylerinizin diken diken olmasına sebep veren ve o havayı hissettirebilmekte çok başarılı olduğu için gerçekten de dizginlenemeyen bir sevgi yaratan, kolay kolay akıllardan çıkmayan film.. Evet ondan bahsediyoruz Requiem for a dream aslında yazımın devamını okurken şu videoyu açın ve yazıma öyle devam edin filmin muhteşem müziği sizi çok etkileyecek ki nerdeyse tüm dünya bu müziği biliyor ama farklı bir cover bir keman ve yanındakiler..

Gerçek bir sanat, gerçek bir müzik.. “Requiem For A Dream”..  Clint Massell in çok başarılı soundtrack iyle tokat gibi vuran, yıkıcı bir film.”lux aeterna” mutlaka dinlenmesi gereken en az film kadar başarılı bir başyapıt. Film; En başlarda  çok mutlu gibi başlayan film daha sonra çayırların zevk veren renklerinden yavaş yavaş karanlık ve boğucu renklerle bezeniyor.Filmin başında suratınızda oluşan tebessüm filmin sonuna doğru sert bir tokatla siliniyor. gerek sound trackleriyle,gerek konunun isleyisiyle bastan cıkartıcı ozellige sahip sahane bir film. Genci yaşlısı herkesin mutlaka izlemesi gereken turdendir ayrıca. psikolojinizi etkilemesi kacınılmazdır.


Ayrıca filmin sitesini ziyaret etmelisiniz inanılmazdır..
Yararlandığım kaynaklar

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

30
1 Yorum, 7 Paylaşım, 30 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
3
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
3
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Oha Oha
1
Oha
sosyofikir
Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2018 yılında mezun oldum. Blog serüvenim yaklaşık 8 sene önce başladı. Hala o eski heyecanımı taşımaktayım. Amacım sizler için kaliteli, özgün ve sıkıcı olmayan kullanıcı tabanlı bir site hazırlamaktır. Teşekkür ederim. Bana her türlü konuda ulaşabilirsiniz. admin@sosyofikir.com

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın