Teoman Müziği Bıraktı Ama..

3 dakika


42
9 Paylaşım, 42 Beğeni

    Teoman Müziği bıraktı.. Evet hepimiz farkındayız ama farkında mısınız Teoman ister istemez müzik piyasasının hala içerisinde.. Yani müzik piyasası’nın içerisinde derken hala müzik piyasası içerisinde bir çok program da adını duyuyoruz kendisi orada bulunmasa bile adı geçiyor. Şimdi Teoman’ı incelemek istedim umarım sizde yazımı beğenirsiniz..

http://teoman.com.tr/ Teoman’ın kendi sitesi fakat giriş yapıldığında 

Teoman’ın websitesi, twitter hesapları hizmet vermemektedir. Websitesi ilerlenen bir tarihte düzenlendikten sonra açılacaktır..

diye yazmışlar. İşte Teoman’ın kendi kişisel sitesinde yazan yazı buydu. Bu ne demek ? Yani aslında tam olarak müziği bırakmadığını anlayabiliyoruz kendisinin..

Şimdi ekşi sözlükte Teoman ile ilgili yazan 3 yorumu da ele alalım..

 1. kayit teknolojisinin ne kadar ilerledigini iyice anlamama sebep olan kotu sesli, gitar caldigini sanan sahis.
 1. karizmasını babalar gibi ta$iyan bir eleman olan teoman kesinlikle marjinal değildir. bu fikri kafaanızdan çıkarın.. kardelen ne demek istediğimi anlatır..
 1. teoman tapilasi bir sahsiyettir! onu tarkanla kıyaslamaya kalkmak cehalettir ve büyük bir saygısızlıktır… inanilmaz karizmatik, “farkli”, kendisi gibi olan, kimseye yalakalik yapmayan, sevimli gorunmeye kasmadigi icin cok sevilen bir muzisyen. simdiye kadar “teoman” ve “o” isimli 2 album cikardi, 3cüsünü merakla bekliyoruz. bu ülkede güzel müzik yapan, yaratici ender insanlardan biri… konserleri de bambaska bir güzel olur, siddetle tavsiye edilir… “ben hep sana gelirim, beni anlasin diye tenin, bırakırım kamassın, yasamdan gozlerim, tenini avuçlarım, zaten severim, görmesen de, sevmesen de beni… hic kimse bilmez, hiç kimse sevmez, şimdi sen de yoksun yanımda…hiç kimse duymaz, hiç kimse sormaz, şimdi sen de yoksun yanımda…

İşte ekşi sözlükte yazılan Teoman ile ilgili bazı yorumları da okuduk şimdi gelelim Teoman’ın müziği neden bıraktığına ;

KAYIPLARI ONU ETKİLEDİ Teoman’ın ani ölümleriyle sarsıldığı iki yakınından biri, Brezilya’da balayında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden reklamcı Murat Çetintürk’tü. Hatta Teoman bizzat Brezilya’ya giderek cenazeyi teslim alan isimdi. Bir diğer acı kayıp ise mikrobik bir rahatsızlıktan ötürü aniden vefat eden teyzesiydi. Müzisyenin ilk günden bugüne menajerliğini yapan Funda Sanlıman, Teoman’ın yakın zaman içinde yaşadığı bu iki ani ölümün onda derin izler bıraktığını söylüyordu: “Teoman için bu iki büyük kayıp, onun kendine dönmesini sağladı ve bu da müziği bırakma kararında etkili oldu…” Uzman psikolog Ersin Bayramkaya; Teoman’ın bu kararı vermesini şu sözlerle değerlendirdi; “İnsanlar yas tutmak için iç dünyalarına fazla çekilme ihtiyacı duyarlar. Bu acıyı yaşayan ünlü biri olursa, işi daha da zorlaşır. Teoman, bu baskıyı yoğun bir şekilde hissetmemek için bu kararı vermiştir.”  

ŞU AN NE YAPIYOR? Peki, bomba etkisi yaratan mektuplar gündeme düştüğü sırada Teoman ne yapıyordu? Mektupların yazıldığı sırada Antalya’daki Sundance Camping’de bulunan ve müzisyeni gözlemleyen Fox spikeri Murat Güloğlu, Teoman’ın durumunu şöyle anlattı: “Gördüğüm kadarıyla arkadaşlarıyla sohbet halindeydi. Ama esas ilginç olan hiçbir arkadaşının bu olaydan haberi yoktu. O gün herkes olayı Teoman’ın internet sitesinden öğrendi.” Şu an Teoman’la birlikte tatiline devam eden müzisyen arkadaşı Murat Pazar da ünlü müzisyenin çok yorgun ve bıkkın olduğunun altını çizdi ve ekledi: “Teo şu an yanımda ve uzun zamandır görmediğim kadar huzurlu ve neşeli…” 

ÜÇ YIL ÖNCE SÖYLEMİŞTİ Teoman 2008’de verdiği bir röportajında bırakıp gitme kararının sinyallerini vermişti: “Şarkı yapma hevesim yok. Üretemiyorum çünkü anlatacak hikayem kalmadı. Kariyerimi devam ettirme adına ‘zorlama’ şarkılar yapamam. Hayal ettiğimden, istediğimden daha ünlü olmuş biriyim. Bu nedenle de rahatım. Benim artık tek amacım var: Her anımda mutlu olmak! Ünlü olmak beni mutlu etmiyor. Bana çok fazla yükleniliyor. Bu da benim hevesimi köreltiyor.” 

Şimdi Teoman’ın bazı  hit performanslarına bakalım biraz eskileri hatırlayalım..

Kaynakça

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

42
9 Paylaşım, 42 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Oha Oha
0
Oha

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Merhaba,

  Bu sarkilari paylastiginiz için tesekkürler!

  Mükemmel bir ses, etkileyici bir yorum…

  Teoman'in insani alip götüren, içten müziginin tadina doyulmazligini bir kez daha hissettim. Kendisine de kucak dolusu tesekkürler!

  Bir dinleyici

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın