Yeni Nesil Üniversite Eğitimi Sistemleri İnovatif Çözümler ile Öne Çıkıyor!


Yeni Nesil Üniversite Eğitimi Sistemleri İnovatif Çözümler ile Öne Çıkıyor!

Köklü üniversite eğitim sistemleri, artık yerlerini yenilikçi ve dinamik eğitim yöntemlerine bıraktı. İzle-öğren modeli yerine uygulamalı ve interaktif eğitim modelleri öne çıkarken, öğrencilerin teoride değil pratikte de saha çalışmaları yapıyor olmaları hedefleniyor.

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte güncellenen inovatif uygulama ve araçlar, bir yandan her öğrenci ve akademisyenlere kolaylık sağlarken bir yandan da farklı eğitim çözümleri üretiyor. Yeni nesil tarafından dikkatle izlenen bu yeni nesil eğitim uygulamalarına gelin birlikte göz atalım.

Yenilenmiş Öğrenme Alanları

Dönüşüm birçok avantajla birlikte gelirken, okullara da bir meydan okuma sunuyor: giderek dijitalleşen bu çağda kitap sevgisini nasıl geliştirebiliriz? Zorlukları gidermek için, bazı okullar kütüphanelerini açık alanlar olarak, hatta dinlenmeye, bağımsız öğrenmeye ve yaratıcılığa yardımcı olan öğrenme merkezlerini yeniden düşünmeye başladılar. TED Üniversitesi, gelişmiş ve yenilenmiş öğrenme alanları ile birlikte öğrencilere muhteşem bir kampüs ve sosyal ortam vadediyor.

3D Baskı

Açıkçası, STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) ve tasarım konularının öğretilmesinde yardımcı olmak için 3D yazıcıların kullanımı hakkında çok fazla tartışma olmasına rağmen, ülkeler uygulanabilir sistemleri prototiplemeye devam ediyorlar. Örneğin Birleşik Krallık’ta, 3 boyutlu yazıcılar büyük ölçüde tasarımın talimatıyla sınırlı kaldı, ancak matematik, biyoloji ve mühendislik alanlarındaki çeşitli kavramları eğitmek için 3D baskıdan yararlanma alanı da mevcut.

Muhtemel uygulamalar hakkında bilgi sahibi olursanız – ve olmalısınız- Hong Kong’daki Eğitim Üniversitesi’nden iki adet 3D oda ve bir mobil laboratuvarın varlığından ilham alabilirsiniz!

Öğrencileri Desteklemek için Daha İyi Araçlar

Birçok okul disleksiden muzdarip öğrencileri eğitmek için güncel olmayan fonetik tabanlı yöntemleri kullanmaya devam ederken, durumun yalnızca birkaç yıl önce olduğundan çok daha iyi olduğu göze çarpıyor. Metin gibi bilgisayar destekli teknolojinin büyümesi sayesinde konuşma programları ve tahmin edici heceleyicilerin yanı sıra, disleksik beyin prosedürleri ve disleksik beyin prosedürleri bilincini çevreleyen tutumlarda değişiklikler yapılıyor.

Gelecek yıllarda, öğretmenler muhtemelen disleksik olan çocukları desteklemek için yeni yollar üzerinde duracaklardır. Bu gelişmeler ile birlikte kendini güvensiz ve çekingen öğrenciler için çok daha verimli bir çalışma ortamı doğmuş oluyor. Yenilikçi üniversite vizyonu ile yola çıkan TED Üniversitesi, Ankara’da muhteşem bir şehir üniversitesi olma yolunda ilerlerken öğrencilerini desteklemek için modern çözümler üretiyor.

Eğitimin Ulusallaştırılması

Günümüzde ve uluslararası ekonomide, eğitim sektöründe çalışanların kültürler arası beceri ve bakış açılarına sahip olmaları temel bir gereklilik haline gelmiştir. Bunu başarmak için gittikçe yaygınlaşan bir yol, yurtdışında bir yüksek lisans eğitimini tamamlamaktır. Asya ülkelerindeki öğrenciler genellikle ABD veya Batı Avrupa’daki lisans okullarını tercih ederken, birçok Avrupa ve Kuzey Amerika öğrencisi Asya üniversitelerini tercih ediyor.

Eğitim alanındaki uluslararası lisansüstü programlar, dünyadaki dört eğitim seviyesinden uluslararası bir tutkulu eğitimciler topluluğunun yanı sıra, dünya çapında bir eğitim anlayışı, yurtdışı işlere erişim sağlanması da dahil olmak üzere tüm zorlukları ve fırsatları önceden hazırlayabilir. TED Üniversitesi, Erasmus yurtdışı eğitim olanakları ve farklı uluslararası programları ile öğrencilerine global bir eğitim imkanı sunuyor.

Özelleşmiş Çözümler

Artan sayıdaki okullar özelleşmiş araç kullanımlarını yürütüyor; personel ve öğrencilerin Wi-Fi ağında cihazları kullanmalarına izin veriyor. Bunun nedenini görmek zor değil! Teknolojik uygulamalar; öğrenci katılımı, kişiselleştirilmiş öğrenme için daha fazla yarar, çok sayıda ileri teknolojiye pedagojik uygulamalara erişim, teknoloji, özgür akan veri ve bilgi birikimi ve bireysel öğrenme gibi birçok avantajla birlikte gelir.

 

Tepkiniz nedir?

Çok Eğlendim Çok Eğlendim
0
Çok Eğlendim
Deneme Deneme
0
Deneme
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Yarıldım Yarıldım
0
Yarıldım
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
hate hate
0
hate
Kafam Karıştı Kafam Karıştı
0
Kafam Karıştı
Fail Fail
0
Fail
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Lol Lol
0
Lol
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Korktum Korktum
0
Korktum
Rahatladım Rahatladım
0
Rahatladım
OHA OHA
0
OHA
sosyofikir
Mimarlık Fakültesi sonsınıf öğrencisi, mimar adayı. :) 2010'dan beri sosyofikir.com blogumla yayın yapıyorum. Sosyal, müzik, felsefe, psikoloji, güncel, yaşam ve daha bir çok konuyla yakından ilgileniyorum. Siz değerli okurlarıma elimden geldiğince güzel içerikler sunmaya çalışıyorum. Hatamız olursa affola :)

0 Comments

Bu yazılarımızda ilginizi çekebilir..

More From: Dünya

DON'T MISS

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı