Salon Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Kullanımı

    Günümüzde misafirlerin ağırlandığı ve keyifli sohbetlerin yapıldığı alanlardan olan salonlar dekorasyon açısından da pek çok kişinin dikkatini çekiyor. Salonunu daha farklı bir atmosfere büründürmek isteyen kişiler farklı aksesuarları kullanma yolunu seçerken oldukça kalabalık olan bir kesim ise salon dekorasyonunda duvar kağıdı kullanarak daha çarpıcı alanlar inşa ediyor. Bu açıdan bakıldığında salonuna renk katmak ve yeni bir salon takımı almak yerine salonuna yenilenmiş hissi vermek isteyen pek çok kişi de duvar kağıtları gibi maliyeti düşük ancak işlevi büyük ürünlere yönelebiliyor.
Gösterişli Salonlar İçin Brokar Desenler
Saraylara yakışır bir salon dekorasyonu hazırlamak istediğinizde size yardımcı olacak olan avangart salon takımlarının yanı sıra duvarlarınızda da Osmanlı desenleri ve brokar desenlerden yardım alabilirsiniz. Oldukça abartılı bir dünya halini alacak olan salonlarınızda gösterişi yakalayabileceğiniz gibi sıra dışı mekanlarla da misafirlerinizi şaşırtabileceksiniz. Metalik gri, altın sarısı, zümrüt yeşili ve daha pek çok rengi kullanabileceğiniz salonlarda ihtişamı yakalamak adına parlak ve yaldızlı tasarımları da tercih edebilirsiniz.
Doğal Salonlar İçin Doğal Kağıtlar!
Ormanın içerisinde bir salon hayal edenler için hazırlanan naturel duvar kağıtları oldukça popüler olurken taş desenli ya da çiçeklerle bezenmiş duvar kağıtları da kullanılabiliyor. Bu kağıtlar hem daha naturel bir ortam elde ederken hem de oldukça sportif bir görüntü kazandırıyor. Yaprak desenleri ve ahşap görünümlü duvar kağıtları da salonlarda farklı bir hava estirecek tasarımlardan oluyor.
Grinin 50 Tonu Salonlarda!
Ağır ve bir o kadar da etkileyici renk tonlarından olan gri, salonların gözdesi olmuş durumda. Gri duvar kağıtları salonu ihtişamlı bir şekilde süslerken bir yandan da rahatlatıcı bir hava estiriyor. Kasvetli bir renk olarak bilinmesinin yanı sıra desenli modelleri ile salonların yıldızı olacak olan bu renk tonunu hemen hemen bütün renklerle bir araya getirebiliyorsunuz.
Geometrik Desenler Revaçta!
Salon dekorasyon duvar kağıtları içerisinde en sık kullanılan modellerin arasında geometrik desenler geliyor. Daireler, kareler, çizgiler ve diğer birçok geometrik şekil ile birlikte salonlarda modernlik konuşuyor. Ortamı sıkmayan ve estetik bir görüntü sunarak en sıkıcı duvarlara bile can getiren bu desenler genellikle sportif duruşu ile biliniyor.
Çizgiler Göz Kamaştırıyor!
Yatay ve dikey çizgiler duvar kağıtları içerisinde en dikkat çekici modellerden biri olduğu gibi salonun da daha geniş ve ya daha dolu dolu görünmesine yardımcı oluyor. Dikey çizgiler salonun dolu dolu görünmesine ve geniş salonların doldurulmasına fayda sağlarken ufak salonlarda ise yatay çizgilerin kullanılması gerekiyor. Çizgili duvar kağıtları sadece birkaç çizgi ile değil aynı zamanda ince çubuklar ya da dallanmış çizgiler şeklinde de görülebiliyor. Salon dekorasyonunda eşyalarla uyumlu olan renklerde duvar kağıtları seçmek salonun daha şık olmasını sağlıyor.


Paylaşın:

Atakan Uzunallı

ATAKAN UZUNALLLI

Lütfen Yorum Yapınız:

0 yorum var. Sizde Yorumunuzu Ekleyin

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.