Elektrik Aboneliğinde İstenen Belgeler Neler?


Ev değişikliği yapıldığında yerine getirilmesi gereken prosedürler arasında elektrik aboneliği işlemleri de bulunuyor. Bir dizi prosedürü yerine getirmenizi de gerektiren elektrik aboneliği işlemlerinin tamamlanabilmesi için bazı belgeleri de hazırlamanız gerekiyor. Bu durumda elektrik aboneliği için gereken evraklar hakkında bilgi sahibi olmanız ve işleminizin gecikmeden dikkate alınabilmesi için eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekecek.
Elbette yeni eve taşındığınızda bu yeni eve dair bir elektrik aboneliği bulunuyorsa, hazırlamanız gereken evraklar daha farklı bir listeyi kapsıyor. Daha önce elektrik aboneliği olmayan bir eve taşınmanız halindeyse bazı belgelerin ortak olması kaydıyla daha farklı belgeleri hazırlayarak başvuru işleminizi tamamlamanız gerekiyor. Sonuç olarak bu iki durumdan hangisinin geçerli olduğuna yönelik sizden istenecek belgeler de değişiyor.

Elektrik Aboneliği İçin Gerekli Evraklar Nereden Alınır?

Yeni ev değişikliği yapanların merak ettiği bir diğer husus da bu evrakların nereden, ne şekilde temin edilebileceği oluyor. Prosedür gereği evrakların resmi evrak olması gerektiğinden bu belgelerin alınabileceği kurumlar da farklılık gösterebiliyor. Tüm bu bilgiler ışığında, zaman kaybetmeden elektrik aboneliği işlemlerinizi gerçekleştirmenizi kolay bir yolu var. O da yaklaşık olarak 20 milyon kişiye hizmet veren Enerjisa internet sitesine tıklamanızdır.
Aslında ev değişikliğini sıklıkla yapanlar bu adresi iyi biliyor. Çünkü elektrik faturasına dair pek çok ücretsiz hizmetten faydalanma olasılığı sunabiliyor. Bununla beraber yeni eve geçme halinde evde abonelik mevcut ise hangi belgelere, mevcut değilse hangi belgelere sahip olunması gerektiği noktasında da liste şeklinde bilgilere ulaşılabiliyor. Aynı zamanda Enerjisa internet sitesinden hangi belgelerin nereden alınacağı ve ardından nasıl bir başvuru yapılacağına dair de çok detaylı bilgilere ulaşmak mümkün olabiliyor.

Yeni bir binaya taşınmanız halinde abonelik işlemlerinin biraz farklılık kazanacağını tahmin edebilirsiniz. Bu durumda da yapmanız gerekenler için güvenilir olmayan internet sitelerinde zaman kaybetmek yerine Enerjisa internet sitesine tıklamanızı öneririz. Bu adresten elektrik faturalarınızı da ödeyebilirsiniz. 
Paylaşın:

Atakan Uzunallı

ATAKAN UZUNALLLI

Lütfen Yorum Yapınız:

0 yorum var. Sizde Yorumunuzu Ekleyin

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.