Video Pazarlama İçin Bilmeniz Gereken Her Şey Burada

Duyduklarınızı ya da okuduklarınızı zaman zaman unutabilirsiniz. Peki ya seyrettiklerinizi? Genel olarak hafıza yöntemleri ele alındığında görsel zekanın birçok kişide çok daha etkili olduğu sonuç çıkıyor. Kaliteli bir reklam ve ürün tanıtımının anahtarı ise bu sonuçtan yola çıkılarak şimdilerde video pazarlama yöntemleri ile gerçekleştiriliyor. Ürün ya da hizmet satışı yaptığınız bir sayfaya sahipseniz ve bunu çağın gerisinde geleneksel yöntemlerle gerçekleştiriyorsanız ne yazık ki rakiplerinizin çok gerisinde kaldığınızı söylemek yanlış olmayacaktır.
Oysa günümüzde en etkili pazarlama yöntemleri arasında ilk sırada yer alan video pazarlama, sayfanızı ziyaret eden müşterilerinizin 2 dakikadan çok daha uzun süre sayfanızda kalmasına olanak sağlıyor. Bu süre arama motoru optimizasyonu olan SEO için oldukça altın değerinde bir süreyi işaret ediyor. Bir kullanıcının bu süre içerisinde sayfanızda kalması aradığını bulması olarak düşünülüyor.
Güzel, akıcı ve içeriğin tam olarak anlatıldığı bir video seyredilmekten zevk alınarak ürün ve hizmet satışını hızlandırıyor. Böylece arama motorlarında üst sıralara çıkarak çok daha fazla kitleye ulaşma şansı yakalamış oluyorsunuz. Rakipleriniz video pazarlama yöntemini çoktan keşfetmiş ve uygular hale geldiyse fakat siz henüz bundan haberdar değilsiniz neden satışlarınızın iyi olmadığını sorgular hale gelebilirsiniz. Oysa yapacağınız birkaç basit ve etkili hamle ile rakiplerinizi geride bırakmanız mümkün hale gelecek.
 Doğru sayfalara tıklayın, video pazarlama hakkında tüm gerçekleri ve detayları öğrenin. Bunun için kullanabileceğiniz, bilmeniz gereken her şeyi size sayfalarında sunan Videomarketing sitesi ile siz de bu alandaki tüm ipuçlarına sahip olacaksınız. İnsanların %55’lik kısmı videoları her gün çevrimiçi olarak izliyor. Facebook videolarının %85’i sessiz bir şekilde izleniyor. Yöneticilerin %59’luk kısmı aynı konu hakkında video ve metin olması halinde videoyu tercih ediyor. Açılış sayfasına eklenen bir video, ziyaretçilerin alıcıya dönüşme oranlarını %80’e kadar artırıyor. Bu ve bunun gibi genel eğilimlere bakıldığında video pazarlamanın önemi bir kez daha ön plana çıkıyor. Eğer siz de bu alanda kendinize bir yer edinmek istiyorsanız bu konunun ehli bir sayfayı tıklayın ve tüm detaylar parmaklarınızın ucuna gelsin.


Paylaşın:

Lütfen Yorum Yapınız:

0 yorum var. Sizde Yorumunuzu Ekleyin

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.