Nefis Yemek Tarifleri  2007 yılında kurulmuş olan Türk mutfağı başta olmak üzere mutfağımıza uyarlanmış dünya mutfağından da muhteşem lezzetleri parmaklarınızın ucuna getiren, bu muhteşem yemeklerin nasıl yapıldığını kolay bir şekilde öğreten yemek tarifi sitesidir.

Nefis yemek tarifleri arayüzü
Siteye girdiğinizde sizleri en başta en güncel tarifler karşılar. Her gün yüzlerce yeni tarifin eklendiği sitede aynı ekranı iki defa görmeniz pek olası değil.  Ana Sayfa, tarifler, videolar, menüler, yazarlar, keşfet, soru cevap ve bugün ne pişirsem gibi başlıklarla ziyaretçiler aradıkları alanlara hızlıca yönlendiriliyorlar. “Ana Sayfa” isminden de belli ana ekrana yönlendiriliyorsunuz. “Tarifler”e tıkladığınızda sizler için kategorilenmiş olan tarifler ekrana geliyor. Çorba tarifleri, diyet yemekleri, içecek tarifleri, hamurişi tarifleri bunlardan sadece birkaçı. “Videolar” a tıkladığınızda en son eklenen video en başta olmak üzere bugüne kadar videolu olarak hazırlanmış tüm tariflere ulaşmanız mümkün.  “menüler” başlığı altında çeşitli akşam yemeği menüleri, kahvaltı menüleri, özel günler için menüler sitenin takipçilerine yemek tarifleri kombinasyonları yapmada büyük kolaylık sağlıyor. “Yazarlar” kısmında ise yemek tariflerini paylaşan yazarlar bulunuyor. Paylaşım yapan yazarları aktiflikleri veya tarif sayıları gibi çeşitli kriterlere göre sıralamak mümkün. Buradan yazar profillerine ulaşarak beğendiğiniz bir yazarın diğer tariflerine de ulaşabilirsiniz. “Keşfet”  ise günün, haftanın, ayın ve tüm zamanların popüler yemekleri listelendiği bir alan. Burada amaç çeşitli zaman dilimleri arasında kullanıcılar tarafından ilgi gören tarifleri süzerek, binlerce tarif arasında en beğenilenleri daha rafine bir şekilde ziyaretçiye sunmak.  Bir çeşit forum gibi kullanılan “Soru Cevap” kısmında ise sitenin kullanıcıları daha çok mutfak konuları olmak üzere kendi aralarında soru-cevap yapabiliyor, birbirlerinden bulundukları duruma göre tavsiye isteyebiliyor. “Bugün Ne Pişirsem” kısmı ise bugün ne pişireceğinize karar verememeniz durumunda sizlerin imdadına koşuyor. Her evde bulunan malzemelerle hazırlanabilecek, çorba, ana yemek ve salata gibi çeşitli kategorilerde öneriler günlük olarak değişerek kullanıcıya yemek yapma konusunda fikir vermeyi amaçlıyor.
Nefis yemek tariflerinde üyelik
Nefis yemek tarifleri sitesini sıradan bir kullanıcı olarak kullanabileceğiniz gibi üye girişi yaparak da kullanabilirsiniz. Üye girişi mevcut e-posta adresiniz veya facebook profilinizle hızlıca yapılabilir. Peki üye girişi yapmak ne sağlar? Öncelikle daha az reklam görürsünüz :) Yorum yapabilir ve denediğiniz tariflere fotoğraf ekleyebilirsiniz.  Daha da önemlisi ise siteye üye olmanız halinde beğendiğiniz tarifleri sizin için ayrı bir alanda saklayabilecek online tarif defterinize sahip olursunuz. Bu tarif defterine eklediğiniz tariflerinize her zaman cep telefonlarınızdan bile kolayca erişebilirsiniz. En güzel tarafı ise nefis yemek tariflerinde üyelikle birlikte sunulan tüm özellikler ücretsizdir. Üye olmak için veya üyeliğin devamı için herhangi bir ücret alınmaz.

Nefis yemek tarifleri sitesine tarif göndermek

Dileyen her kullanıcı üye girişi yaptıktan sonra tarif gönderebilir, kendi yazar profilini oluşturabilir. Tarif gönderme işlemi cep telefonlarınızdaki nefis yemek tarifleri uygulaması üzerinden veya web siteden yapılabilir. Bunun için ‘tarif gönder’ bölümünü tıklamanız yeterli. En kolay ve en anlaşılır şekilde tarifin paylaşılabilmesi için gerekli yönlendirmeler site tarafından yapılmakta. Tarifler gönderildikten sonra mutlaka editör ekibi tarafından titizlikle kontrol edilmekte, böylelikle ziyaretçilerin memnuniyeti ön planda tutulmaktadır.
Bütün bu saydıklarımız nefis yemek tarifleri sitesinde bulunan binlerce özellikten sadece bir kaçı. Milyonlarca kişinin takip ettiği ve büyük bir bağlılıkla kullandığı Nefis yemek tarifleri sizi keşfetmeye çağırıyor.


Paylaşın:

Lütfen Yorum Yapınız:

0 yorum var. Sizde Yorumunuzu Ekleyin

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.