Ne demiş şair ;

Kulaklarım patlıyor sessizliğinden, yorgunluğundan ölüyorum.
Sinekler yapışıyor vücuduma gitmiyorlar. Yayılıyor kanları vurduğumda..
Denizi araladım geçtim bir aşktan…
Attım kum torbalarımı döktüm yaprakları,
Ama sanki uzandın tenime hissettim..


Bazen ne yaparsan yap olmuyor bazen..Hayatta böyle işte bazen ne yaparsan yap olmuyor. Çok sevddiin birini de kaybedebiliyorsun, kendini de…
Bazen ne yaparsan yap olmuyor bazen.. Acı  bir tat kalıyor ağzımda bazen yutup unutup bazen tükürüyorum. Adı yok sırtı var bana dönük bükük. Soğuğa çevirip suyu ağlıyorum bakıp içine ayılıp anlayamıyorum.

Ne şarkı yazmış be üstad Teo  gerçekten bir şaheser. Şimdi bu yeni nesil popçuları nasıl dinliyorlar böyle gerçek hayatın içerisisinden şarkılar varken.. Ya benim dinlediğim tüm şarkılar böyle.. Gerçeği duymak istiyorum. Ondan kaçıp hayatı toz pembe gibi görmek gerçekçi değil. O yüzden bu şarkıyla alakalı bir şarkı yazmak istedim.

Bazen ne yaparsan olmuyor bazen.. Korkma bilirim acıyı tedaviyi, imkansızlığın kekremsi tadını.. Dün insanlara baktım kendi kirli camımdan.. Terkedilmişler..
Benim de zaten hiç gücüm yok yüzüm yok hiç umudum yok.. Ama bilki farklı bir hayaldi, işkenceydi bazen bazen çok güzeldi. Ama anlıyorum sesinden kurtulmuşsun sen nokta konmuş bitmiş en güzel hikayen..


İşte hayat, işte gerçekler. Bazen durup soruyorum kendime benim dinlediğim şarkılar mı hep böyle karamsar diye.. Galiba öyle ama çok harbi, çok sağlam sözler üzerine yazılmış.. Şarkıyı dinleyip o ruh halinde neler yazacağımı düşünmek istedim ve onu yazdım. Bu yazı bazı hataları da beraberinde getirebilir. Çünkü tam olarak 10 dakika 28 saniye de şarkı ile birlikte hissettiklerimi yazdım. Sonrasında üzerinde düzenleme yapmadım.
Paylaşın:

Lütfen Yorum Yapınız:

0 yorum var. Sizde Yorumunuzu Ekleyin

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.