‘’Saykolog’’ Bir Psikolog


Hey hey hey ! diye başlamak istiyorum yazıya. Alışkanlık oldu herhalde bu giriş. Ben namıdiğer ‘’Saykolog’’arkadaşlar.

Kısaca kendimden bahsedeyim size. Yaşım 24. Yeni mezun olmuş taze bir psikoloğum. Ya senin ne işin var Youtube’da falan git mesleğini yap seslerini duyar gibiyim. Belki de haklısınınız. Ama napayım ileride pişman olmamak için, ben bunu yapsaydım şuralara gelirdim ya da ya ben bunu niye yapmadım dememek için böyle bir işe girdim. Aslında çok uzun süredir Youtube ile ilgileniyorum. İyi bir Youtube izleyicisiyim diyebilirim. Peki bu işe nasıl girdim beni ne cesaretlendirdi ya da ne tetikledi biraz bundan bahsedeyim size. Babamın işletmiş olduğu küçük bir kırtasiye var ve kırtasiyenin yan tarafı da Playstation Cafe. İkisi de bize ait. İşyerinde çok fazla duran bir insan değilim. Bir gün iş başa düştü ve durmak zorunda kaldım. Başımdan şöyle bir olay geçti. Saat sabah 9-10 sularında, 2 çocuk yaşları 10-11 civarı. Dükkandan içeri girdiler ve Playstation oynamak istediklerini söylediler. Ben de yaşlarının yeterli olmadığını 12 yaşından küçüklerin girmesinin yasak olduğunu belirttim. Çok fazla ısrar ettiler, dayanamadım. Gizli bir köşeye oturttum ve masalarını açtım. 30 dakika oynayıp çıkacaklarını söylediler. Paralarını verdiler ve masada yerlerini aldılar. Baktım çocuk Playstation konsolunun üzerine cep telefonunu yerleştirdi, kamerada kendisini arkadaşına kontrol ettirdi, düzgün çıkıp çıkmadığını sordu. Videoyu başlattı ve ardından şu ses; Merhaba arkadaşlar! Kanalıma hoşgeldiniz. Bugün sizinle Mortal Kombat oynayacağız. Şaşırmıştım. Bu kadar küçük birinin bu kadar özgüvene ve cesarete sahip olması beni şaşırtmıştı açıkçası. Oyunun içeriğinden bahsetmeye başladı. Anlattı da anlattı. Daha sonra süreleri bitti ve abi çok teşekkür ederim. Bu arada kanalımı takip edersen sevinirim. Akşam bu videoyu montajlayıp koyucam dedi. Hatta pardon montaj da demedi editlerim dedi. 10-11 yaşlarında birinin bu sözleri kullanması beni şaşkına çevirmişti. Daha sonra kanalının ismini sordum ve not aldım. Teşekkür etti ve işyerini terketti. Hemem Youtube’u açtım ve ismini yazdım. Karşıma 3 aboneli bir kanal çıktı. Sadece 1 tane videosu vardı. O da mahallede maytap patlatma. Ama çocuğun özgüveni inanılmazdı. Bu olaydan sonra kendi kanalımı kesinlikle açmam gerektiğine karar verdim.

Evet Youtube’a başlama hikayem bu şekilde. Biraz kendi kanalımdan (‘’Saykolog’’) bahsetmek gerekirse; yaklaşık kanalı açalı 1 ay oldu. Kanalın içeriği Eğlence kanalı. Daha çok oyun, vlog ve challenge çekmeye çalışıyorum. Belli bir süre geçtikten sonra hangi videolar daha fazla izlenirse, ya da hangi yaş grubu benim videolarımı daha çok izlerse, ona göre yol ve rota çizmeye çalışacağım. Bu işte sürekliliğin ve sabrın çok önemli olduğunu biliyorum. Zamanla da kendimi geliştireceğime inanıyorum. Bu kanalda insanların benimle gülmesini, eğlenmesini ya da tebessüm etmesini sağlayabilirsem ne mutlu bana. En kötü ilerde çocuklarıma gösterebileceğim eğlenceli içerikler olacak ve hayatta yaptığınız hiçbir şey boşa değildir bundan eminim.

Görüşmek üzere, sağlıcakla kalın. Takipte kalın. Bu arada like atmayı ve abone olmayı unutmayın 😊

Kanala gitmek için lütfen burayı tıklayınız.

Tepkiniz nedir?

Çok Eğlendim Çok Eğlendim
0
Çok Eğlendim
Deneme Deneme
0
Deneme
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Yarıldım Yarıldım
0
Yarıldım
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
hate hate
0
hate
Kafam Karıştı Kafam Karıştı
0
Kafam Karıştı
Fail Fail
0
Fail
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Lol Lol
0
Lol
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Korktum Korktum
0
Korktum
Rahatladım Rahatladım
0
Rahatladım
OHA OHA
0
OHA
sosyofikir
Mimarlık Fakültesi sonsınıf öğrencisi, mimar adayı. :) 2010'dan beri sosyofikir.com blogumla yayın yapıyorum. Sosyal, müzik, felsefe, psikoloji, güncel, yaşam ve daha bir çok konuyla yakından ilgileniyorum. Siz değerli okurlarıma elimden geldiğince güzel içerikler sunmaya çalışıyorum. Hatamız olursa affola :)

0 Comments

Bu yazılarımızda ilginizi çekebilir..

More From: Genel

DON'T MISS

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı