Yaşamak için de tatil içinde insanlar her zaman kendilerini iyi ifade edebildikleri, kafalarını dinleyebildikleri herkesin kendi çapında yaşadığı yerleri tercih ederler. Marmariste tatil ve yaşam için bulunmaz bir hint kumaşıdır sözüne uygun bir yer. Hemen batı tarafında Datça yarımadası, kuzey tarafında Ula, güneyinde de Akdeniz ile çevrilidir. Körfezin hemen önünde kıyıya ince bir şekilde bağlı olan Adaköy,onun önünde Sedir, Keçi, ve Güvercin Adaları bulunur. Diyelim ki Marmaris'e ulaşımda havayolunu kullanacaksanız Dalaman Havaalanı Marmaris'e 45 dakika uzaklıktadır. Marmaris'te gezilecek yerlerinin en başında Marmaris Kalesi gelir. Marmaris Kalesi en popüler ve görülmeye değer tarihi mekanlardan birisi. Kalenin ilk olarak İyonlar döneminde (M.Ö. 1044) yapıldığına ve sonrasında da Büyük İskender döneminde yenilendiğine inanılıyor. Sarı ana Türbesi de gezilmesi gereken yerlerden bir tanesi.. Mimari olarak Osmanlı mimarisi göze çarpıyor yapıya ilk baktığınızda Sarı ana'da döneminde kehanetleri ile meşhurmuş. Rodos harbinde Kanuni Sultan Süleyman da burayı ziyaret etmiş Bir diğer tarihi yer de Büyük Çarşı (Bedesten) Tarihi Bedesten, Marmaris merkez çarşısı içerisinde bulunmakta. Eskiden de olduğu gibi hala çarşı olarak hizmet vermekte. Taşhan ve Kemerli Köprüsü, Muğla yolunun 10 uncu kilometresinde İskelebaşı mevkiinde bulunmakta. 1522 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış. Marmarisin en çok gezilmesi gereken yerleri sırasıyla saymak gerekirse Marmaris marina,Dalyan Nehri, Dans Eden Fıskiyeler, Dalyan, İçmeler Plajı Ve Marmaris Dağları. Sizler için Marmaris hakkında yapılan yorumlardan derlediğim bir bölüm geliyor şimdi sırada. Yazımızın ilerleyen kısımlarında Marmaris ile ilgili yapılan turistik gezilerden elde edilen sonuçlar, yorumlar olacak. Haydi başlayalım.Ahmet; Katıldığım bir tekne turunda önünden geçtik rehber tekneyş durdurup biraz bilgi verdi.Söylediklerine göre burası eski bir uygarlığın krallarının mezarlarıymış.Bu insanlar güneşe tapıp krallarını tanrı olarak görüyormuş bu yüzden krallar ölünce dağın güneş gören tarafına ve yükseğe(güneşe yakın olması için) gömerlermiş.Halktan biri ölünce ise cesedini nehre atıyorlarmış.Mezarların bulunduğu yere çıkılamıyor sadece tekneden inilip fotoğraf çektirebiliyorsunuz.
bir başka yorumda da
Binlerce yıllar öncesinden bizlere kadar gelen bu güzellikler gerçekten her ülkeye nasip olmayacak bir güzellik.Tekne turu içerisinde kaya mezarlığını görmeden geçmeyin.Dalyan nehri iztuzu plajı Kaya mezarları hepsi bir arada cennetten bir köşe gibi.Kesinlikle tavsiye ederim.

Zaman kaybetmeden yılın bu zamanlarında artık tatilin başladığı, yorgunluğun , iş stresinizin çok olduğu büyük şehirlerdeki kalabalık, gürültü kirliliğinden sıkıldığınız bu yaz günlerinin başlangıcında sizlerde uygun fiyatlara bir yer bulabilirsiniz. İddia ediyoruz en uygun en güzel yerleri sizlerle paylaşacağız. En uygun Marmaris otellerini buradan inceleyebilirisiniz.
Paylaşın:

Lütfen Yorum Yapınız:

0 yorum var. Sizde Yorumunuzu Ekleyin

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.