Projeksiyon Perdesi Nereden Alınır?


Projeksiyon Perdesi Nereden Alınır?

Projeksiyon kullanımı gelişen teknoloji ile birlikte artmıştır. Özellikle sunum yapma, film izleme gibi işlevlere yarayan projeksiyon cihazı okullarda, iş yerlerinde, tiyatro gibi sanatsal mekanlarda kullanılmasının yanı sıra evlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Büyük, orta ya da küçük ölçekli projeksiyon cihazları bulunmaktadır. Projeksiyon cihazı ile duvara yansıtılarak görüntü elde edilebileceği gibi bu cihaza özel perdeler de mevcuttur. Projeksiyon perdesi   görüntüyü daha kaliteli ve pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olur.
Projeksiyon Perdesi Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?
İlk olarak projeksiyon perdesinin boyutuna karar verilmeli. Buna karar verirken de kullanılacak salonun boyutu, dinleyici sayısı ve oturma düzeni göz önünde bulundurularak seçilmelidir. 4:3 video formatında olan perdeler daha çok tercih edilmelidir. Çünkü birçok video/film bu formata göre düzenlenmiştir.
Projeksiyon perdesi ışık geçirmeyen kumaşlardan üretilmiş olmalı. Perdenin yüzeyi açık gri veya mat beyaz renklerinde polisilikon bazlı olmalıdır.
Taşınabilir ve sabit olmak üzere iki tip projeksiyon perdesi vardır. Taşınabilir projeksiyon perdesi ikiye ayrılır, Tripod ve Fast Fold şeklindedir.
Sabit projeksiyon perdesi de, storlu manuel projeksiyon perdesi ve motorlu projeksiyon perdesi olmak üzere ikiye ayrılır. Kullanacağınız mekana göre tercih edeceğiniz projeksiyon perdeleri boyutları görüntülenecek görsele göre belirlenmelidir.
Motorlu Projeksiyon Perdesi Nedir?
Diğer projeksiyon perdelerine kıyasla en kullanışlı projeksiyon perdesi için motorlu projeksiyon perdesi   diyebiliriz. Geniş kullanım alanına sahip olan motorlu projeksiyon perdesi fonksiyoneldir. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen motorlu projeksiyon perdesi kullanışlı ve uzun ömürlüdür. Motorlu projeksiyon perdesi fiyatları   yüzey özelliklerine göre fiyatları değişmektedir.

Gümüş yüzey ya da cam tozlu yüzey özellikleri projeksiyon perdesi fiyatları üzerinde etkilidir. Projeksiyon perdelerini incelemek, detaylarına bakmak ve fiyatları görmek için www.projeksiyonperdesi.pro adresini ziyaret edebilir, ürünler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tepkiniz nedir?

Çok Eğlendim Çok Eğlendim
0
Çok Eğlendim
Deneme Deneme
0
Deneme
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Yarıldım Yarıldım
0
Yarıldım
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
hate hate
0
hate
Kafam Karıştı Kafam Karıştı
0
Kafam Karıştı
Fail Fail
0
Fail
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Lol Lol
0
Lol
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Korktum Korktum
0
Korktum
Rahatladım Rahatladım
0
Rahatladım
OHA OHA
0
OHA
sosyofikir
Mimarlık Fakültesi sonsınıf öğrencisi, mimar adayı. :) 2010'dan beri sosyofikir.com blogumla yayın yapıyorum. Sosyal, müzik, felsefe, psikoloji, güncel, yaşam ve daha bir çok konuyla yakından ilgileniyorum. Siz değerli okurlarıma elimden geldiğince güzel içerikler sunmaya çalışıyorum. Hatamız olursa affola :)

0 Comments

More From: Genel

DON'T MISS

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı