Yaşam alanlarında düzenli bir hayat sürmek için beslenmeden temizliğe kadar uzanan geniş bir malzeme listesine ihtiyaç duyuluyor. Alışveriş ise genellikle kadınlar tarafından üstlenilen bir sorumluluk oluyor. Ev hanımları düzenli olarak yaptıkları market alışverişleri ile bu ihtiyaçları karşılıyor. Peki, bir evin en temel ihtiyaçları neler? Yeni bir ev kurmayı planlayanlar için rehberlik de yapacak bir liste hazırladık.

Gıda Malzemeleri

Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, atıştırmalıklar derken her evin en temel ihtiyaçları listesinin başında gıda malzemeleri geliyor. Sürekli olarak dışarıda yemek yemek ekonomik açıdan ailelere büyük bir külfet getireceğinden evde yemek yapılması en doğru seçim halini alıyor. Bunun için de yağ, salça, bakliyat, sebze, kahvaltılık gibi malzemelerin düzenli olarak temin edilmesi gerekiyor. Önemli gıda malzemeleri bittiğinde evde beslenme düzeni de sekteye uğrayabileceğinden ev hanımları bu malzemeleri sıklıkla kontrol eder. Çoğu zamanda azalan malzeme henüz bitmeden yenisi marketten alınır.

Temizlik Malzemeleri

Evin düzenli olarak temizlenmesi de önemli hususların başında geliyor. Hijyenik bir ev temizliği için gerekli malzemelerin başında çamaşır suyu, kireç çözücü, yağ çözücü, yüzey temizleyici, el sabunu geliyor. Çamaşır ve bulaşık deterjanı da her evin temel ihtiyaçları listesinde, bu grupta değerlendirilebilir. Market alışverişlerinin büyük bir bölümünü kaplayan bu malzemeler de ev hanımlarının en sık kullandıkları arasında yer aldığından düzenli olarak temin edilmesi şart. Sensörlü sıvı sabunluklar, sprey başlıklı temizlik malzemeleri gibi ürünler ise daha pratik bir kullanım şansı tanıyabiliyor.

Yardımcı Ürünler

Tuvalet kağıdı, kağıt havlu ve peçete evlerde en sık kullanılan malzemeler olduğundan bu ürünler ev hanımlarının market alışverişinde de kendine bir yer bulmayı başarıyor. Özellikle kağıt havlu ev halkının her an ihtiyaç duyduğu malzemelerden biri. Ev hanımları Selpak, Papia, Familia, Solo, Komili, Maylo, AVANSAS ve Focus marka kağıt havluları tercih ediyor. Kağıt havlu bittiğinde ise yerini hemen tuvalet kağıdı alabiliyor. Dökülen bir sıvıyı silmek, elleri kurulamak ve daha pek çok amaçla kullanılan bu malzemeler için özel makineler de üretiliyor.

Paylaşın:

Lütfen Yorum Yapınız:

0 yorum var. Sizde Yorumunuzu Ekleyin

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.