Bir Evin En Temel İhtiyaçları Neler?


Yaşam alanlarında düzenli bir hayat sürmek için beslenmeden temizliğe kadar uzanan geniş bir malzeme listesine ihtiyaç duyuluyor. Alışveriş ise genellikle kadınlar tarafından üstlenilen bir sorumluluk oluyor. Ev hanımları düzenli olarak yaptıkları market alışverişleri ile bu ihtiyaçları karşılıyor. Peki, bir evin en temel ihtiyaçları neler? Yeni bir ev kurmayı planlayanlar için rehberlik de yapacak bir liste hazırladık.

Gıda Malzemeleri

Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, atıştırmalıklar derken her evin en temel ihtiyaçları listesinin başında gıda malzemeleri geliyor. Sürekli olarak dışarıda yemek yemek ekonomik açıdan ailelere büyük bir külfet getireceğinden evde yemek yapılması en doğru seçim halini alıyor. Bunun için de yağ, salça, bakliyat, sebze, kahvaltılık gibi malzemelerin düzenli olarak temin edilmesi gerekiyor. Önemli gıda malzemeleri bittiğinde evde beslenme düzeni de sekteye uğrayabileceğinden ev hanımları bu malzemeleri sıklıkla kontrol eder. Çoğu zamanda azalan malzeme henüz bitmeden yenisi marketten alınır.

Temizlik Malzemeleri

Evin düzenli olarak temizlenmesi de önemli hususların başında geliyor. Hijyenik bir ev temizliği için gerekli malzemelerin başında çamaşır suyu, kireç çözücü, yağ çözücü, yüzey temizleyici, el sabunu geliyor. Çamaşır ve bulaşık deterjanı da her evin temel ihtiyaçları listesinde, bu grupta değerlendirilebilir. Market alışverişlerinin büyük bir bölümünü kaplayan bu malzemeler de ev hanımlarının en sık kullandıkları arasında yer aldığından düzenli olarak temin edilmesi şart. Sensörlü sıvı sabunluklar, sprey başlıklı temizlik malzemeleri gibi ürünler ise daha pratik bir kullanım şansı tanıyabiliyor.

Yardımcı Ürünler

Tuvalet kağıdı, kağıt havlu ve peçete evlerde en sık kullanılan malzemeler olduğundan bu ürünler ev hanımlarının market alışverişinde de kendine bir yer bulmayı başarıyor. Özellikle kağıt havlu ev halkının her an ihtiyaç duyduğu malzemelerden biri. Ev hanımları Selpak, Papia, Familia, Solo, Komili, Maylo, AVANSAS ve Focus marka kağıt havluları tercih ediyor. Kağıt havlu bittiğinde ise yerini hemen tuvalet kağıdı alabiliyor. Dökülen bir sıvıyı silmek, elleri kurulamak ve daha pek çok amaçla kullanılan bu malzemeler için özel makineler de üretiliyor.

Tepkiniz nedir?

Çok Eğlendim Çok Eğlendim
0
Çok Eğlendim
Deneme Deneme
0
Deneme
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Yarıldım Yarıldım
0
Yarıldım
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
hate hate
0
hate
Kafam Karıştı Kafam Karıştı
0
Kafam Karıştı
Fail Fail
0
Fail
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Lol Lol
0
Lol
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Korktum Korktum
0
Korktum
Rahatladım Rahatladım
0
Rahatladım
OHA OHA
0
OHA
sosyofikir
Mimarlık Fakültesi sonsınıf öğrencisi, mimar adayı. :) 2010'dan beri sosyofikir.com blogumla yayın yapıyorum. Sosyal, müzik, felsefe, psikoloji, güncel, yaşam ve daha bir çok konuyla yakından ilgileniyorum. Siz değerli okurlarıma elimden geldiğince güzel içerikler sunmaya çalışıyorum. Hatamız olursa affola :)

0 Comments

Bu yazılarımızda ilginizi çekebilir..

More From: Genel

DON'T MISS

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı