Okul Kırtasiye Malzemeleri – Kalemlik.com

Kırtasiye kavramı, hem defter, kağıt, kalem ve mürekkep gibi yazı araç ve gereçleri bütününü, hem de kağıtla yapılan işlemleri anlatıyor. Kırtasiyeler, hemen tüm hayatımız boyunca ihtiyaç duyduğumuz pek çok ürünü temin edebileceğimiz yerler. Ancak, internetin yaygınlaşmasına bağlı olarak e-ticaretin gelişmesi, kırtasiyecilik sektörünün akıbetini de etkilemekte ve çocukluğumuzda uğrak yerlerimizden biri olan bu dükkanların yerini günümüzde internet siteleri almaya başlamakta.
Eskiden belki kokusuna, belki düzenine, belki de içerideki abi ve ablalara, amca ve teyzelere olan hayranlığımız, günümüzde banner'ına, blog'una, ucuzluğuna hayran olduğumuz internet sitelerine doğru kayma göstermekte. İnternetin yaygınlaşmasıyla gelişen e-ticaret siteleri arasında kıran kırana süren rekabet, en çok da müşterilerin diledikleri ürünlere en uygun fiyata ulaşması şeklinde büyük bir fayda sağlamakta. Bu ürünleri eğer sıklıkla kullanıyorsanız, belki de her gün bu sitelerde hangi ürünlerin kampanyalı fiyattan satışa açıldığını yakından takip ettiğimizi söyleyebiliriz. Siteler arasında yaptığımız karşılaştırmaları eskisi gibi dükkan dükkan dolaşarak yapmak günümüz hız toplumunda pek mümkün görünmüyor; üstelik, almak istediğimiz ürünleri evimize ya da ofisimize kadar taşıma sorununu da e-ticaret sitelerinden vereceğimiz siparişlerle kolaylıkla çözebilmekteyiz. Eskiden mağaza mağaza dolaşarak yaptığımız pek çok alışverişi, bugün artık oturduğumuz yerden çok kısa birtakım işlemlerin ardından rahatlıkla yapabilmekteyiz ve dilediğimiz ürünler kargo yoluyla adresimize geldiği için bunları taşıma yükünden de kurtulabilmekteyiz.
Bu sektördeki pek çok marka, çocukluğumuzdan itibaren ürün özellikleriyle zihnimizde şu ya da bu şekilde bir yer edinebilmekte. Bazen sahip olduğumuz bir ürün ya da çok istediğimiz halde sahip olamadığımız, arkadaşımızda gördüğümüzde kıskanarak gıpta ettiğimiz bir yazı araç ve gerecine yönelik duygu ve düşüncelerimizi hemen tüm hayatımız boyunca zihnimizde ve kalbimizde taşıyabildiğimizi, kendi deneyimlerimizden hareketle en açık şekilde tespit edebiliriz. Aynı şekilde, bu ürünler karşısında yaşadığımız olumsuz izlenimleri de bazen tüm hayatımız boyunca yanımızda taşıyabilmekteyiz. Kuru boyalar ve boya kalemleri başta olmak üzere bu gibi ürünlerle kurduğumuz olumlu ya da olumsuz yöndeki tüm deneyimlerimiz, hayatımız boyunca bize eşlik eder.
Bu ürünlere ne kadar kolay ulaşırsak ulaşalım, bu izleri zihnimizden kolay silemeyeceğimiz bilinen bir gerçek olsa gerektir. Aynı şekilde, çocukluğumuzda alışveriş yapmaya gittiğimizde gördüğümüz raf düzenlerine olan hayranlığımız da bir ömür boyu devam eder. Market alışverişlerimizde mesela bu ürünlerin önünden geçerken, eskiden görmeye aşina olduğumuz bir abi ya da ablayı gözümüz arar. Tüm hayatınızın bu kadar düzgün ve düzenli olması dileklerimizle, keyifli alışverişler diler sizi sitemize bekleriz.


Paylaşın:

Lütfen Yorum Yapınız:

0 yorum var. Sizde Yorumunuzu Ekleyin

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.