Fotoshop yap


Fotoshop yani orjinal ismi ile Photoshop fotoğraflarınızı, görsel grafiklerinizi üzerinde işlem yapabileceğiniz onları şekillendirebileceğiniz bir resim düzenleme durumudur. Fotoshop (photoshop) programı ile bir görüntüyle ilgili bütün düzenlemeleri profesyonel bir şekilde yapabilirsiniz. Elinizdeki fotoğraf ile kontrast, satürasyon ve daha birçok farklı özelliği değiştirebilir ve oluşturabilirsiniz.

Fotoshop yap

Fotoshop efektlerini kullanarak mükemmel ve kusursuz bir fotoğraf oluşturabilmeniz mümkün Evrensel bir iletişim ve haberleşme aracı olarak kullanılan İnternet’te milyonlarca sitede bütün grafik odaklı fotoğraflar bu şekilde fotoshop kullanılarak hazırlanır. Bunun nedeni fotoshop programındaki tasarım duygunuzu iyi yansıtabileceğiniz ölçüde hazırladığınız görselin vermek istediği mesajın, duyurunun karşı tarafa en iyi yolla iletilebileceğini iddia  ediyorum. Çünkü bu tip işlerde fotoshop yapan kişilerin yada kurumların yapmak istedikleri , o fotoğrafa bakan belki bir duyuru da belki bir tanıtım yazısında veya dergi yazısında çıkan fotoğrafı anlamalarını sağlamaktır. İlgi çekici tasarımlar ancak emek ve hayal gücünün bilgi ile birleşmesi neticesinde oluşur.

Fotomontaj yap

Günümüzde fotoshop haricinde bir sürü grafik düzenleme programı vardır. Ancak bunların hiçbiri Photoshop (fotoshop) kadar kaliteli, profesyonelce düşünülmüş değildir.  İşte bu noktada fotomontaj yapmak ustaların elinde bir sanat eserine dönüşüyor. Birkaç öğrendiğiniz bilgi sayesinde fotomontaj yapabilecek, fotoğraflarınızı en güzel şekilde düzenleyip üzerinde farklı düzenlemeler yapabileceksiniz. Örnek veriyorum bir blogunuz var yada ticari bir işinizin İnternet sitesini hazırlıyorsunuz. Bu noktada fotoshop kullanarak hem bannerinizi hem logonuzu ve sitenizde kullandığınız grafikleri tamam ile kendi hayal gücünüz neticesinde farklı kişilerin ilgisini çekecek şekilde çalışmalar yapabilirsiniz. Yani herhangi bir grafik programı ile yaptığınız çalışma asla fotoshop programını kullandığınızdaki fotomontaj kabiliyetinizden daha iyi olamaz.

Fotoshop göz rengi değiştirme

Fotoshopla websiteniz yada blogunuz için mükemmel grafikler oluşturabileceğiniz gibi kendi fotoğrafınızı da farklı bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Artık filmlerde, yalnızca afişlerde gördüğünüz grafik tasarımları sizde yapabiliyor olacaksınız. Tek yapmanız gereken fotoshop ile ilgili dersleri okumak, izlemek ve program için çaba sarfetmek. Fotoshop göz rengi değiştirme bağlantımızla sizde çok kolay ve profesyonel bir şekilde göz renginizi düzenleyebileceksiniz.

Tepkiniz nedir?

Çok Eğlendim Çok Eğlendim
0
Çok Eğlendim
Deneme Deneme
0
Deneme
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Yarıldım Yarıldım
0
Yarıldım
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
hate hate
0
hate
Kafam Karıştı Kafam Karıştı
0
Kafam Karıştı
Fail Fail
0
Fail
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Lol Lol
0
Lol
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Korktum Korktum
0
Korktum
Rahatladım Rahatladım
0
Rahatladım
OHA OHA
0
OHA
sosyofikir
Mimarlık Fakültesi sonsınıf öğrencisi, mimar adayı. :) 2010'dan beri sosyofikir.com blogumla yayın yapıyorum. Sosyal, müzik, felsefe, psikoloji, güncel, yaşam ve daha bir çok konuyla yakından ilgileniyorum. Siz değerli okurlarıma elimden geldiğince güzel içerikler sunmaya çalışıyorum. Hatamız olursa affola :)

0 Comments

More From: Genel

DON'T MISS

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı