Illinois, Quincy'teki bu sevimli ikizler, herkesin merak ettiği bir durumla karşı karşıya. Tüm ikizlerin hepsi birbirine benzemek zorunda değildir elbet.İnternette fenomen olan bu duruma göre. İki farklı ırk olarak doğmuşlar biri Avrupalı biri melez BBC'ye göre, ırklararası çiftlerin, farklı cilt tonlarıyla doğan çocuk sahibi olma şansı 500'de 1'i buluyor.
Genetik olarak biri melez diğeri Avrupalı olan bir çift, ikiz bebek sahibi olursa, bebeklerin farklı ırkları temsil etmesi 500'de bir vuku bulan bir olasılık olarak hesaplandı.
Bundan 50 yıl önce, farklı ırklar arasında beraberliklere çok az rastlandığı bir dönemde, bu tip ikiz bebekler neredeyse hiç duyulmamış vakalardı.Ancak ırklar arası birliktelik arttıkça, farklı ırktan ikiz kardeşlerin doğabileceği gerçeği artık eskisi kadar yadırganmıyor.İngiltere'de her yıl yaklaşık 12 bin ikiz doğumuna tanık olunuyor. Bunlar arasında sayıları çok az olsa da, ten renkleri farklı ırkları temsil eden ikizler de var.Elbette, bu durum sadece ayrı yumurta ikizleri için geçerli.Örneğin Shirley Wales, biri siyah diğer beyaz ikiz bebekleri olan West Yorkshire'lı İngiliz bir kadın. Shirley'nin babası, melez. Çocuklarının babası ise beyaz.Kendisi siyah olan anne, oğlu Leo'nun siyah, kızı Hope'un ise beyaz tenli oluşu karşısında bazen kendisinin de hayrete düştüğünü itiraf ediyor.Ama kızının dış görünümü bir beyazdan farklı olmasa da, onu yetiştirirken karışık ırk olduğu bilincini vermeye özellikle dikkat edeceğini söylüyor, ''Hope'un kimliği ile gurur duymasını isterim.'' diyor.

Paylaşın:

Lütfen Yorum Yapınız:

1 yorum var.

  1. Böyle garip ikizler de oluyor ama birbirinin kopyası olan ikizler de var Allahın işi işte.

    YanıtlaSil

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.