Teog Da Devrim Okulistik
TEOG ortaokul öğrencilerinin istedikleri gibi bir lisede okuyabilmeleri için hazırlandıkları sınavın kısaltılmış adıdır.  Bazı öğrenciler bu sınava yıllar öncesinden hazırlanırken bazıları da son senesinde hazırlanıyor. Bu sınav 1.dönem 6, 2.dönem 6 olmak üzere toplam da 12 sınavdan oluşuyor. Öğrenciler hafta içi iki günde üç sınava girerek TEOG sınavını tamamlıyorlar.
Tüm öğrenciler iyi bir okulda okumak için bu sınava hazırlanmaları gerektiğini biliyorlar. Bazı öğrenciler önceden dershanelere giderek çalışmaya başlarken bazıları da kendi imkânları ile çalışabiliyorlar. Son zamanlarda online ders çalışma fırsatları artmaktadır. Her geçen gün dershaneler yerine bazı okul, ders çalışma sitelerine üye olunarak çalışan öğrenci sayısı artmakta ve bu imkânları sağlayan online ortamlar da çoğalmaktadır. Bunlardan biri olan okulistik TEOG sınavına hazırlanan öğrencilere oldukça fazla fırsat sağlıyor. Ders anlatımlarından testlere kadar kendilerini geliştirmeleri için ellerinden geleni yapıyorlar. Ders anlatımları ile anlamadığınız konuları tekrar edebiliyor, anladığınız konular ile ilgili de soru çözüp hem hızınızı hem de başarınızı artırabiliyorsunuz. Bütün çalışmalarınızı hikâyeler, filmler ya da oyunlar eşliğinde yapabiliyorsunuz. Böylece konular aklınızda daha çok kalabiliyor, unutmuyor ve daha başarılı olabiliyorsunuz. Ayrıca okulistik.com’ da Teog puan hesaplama robotu da bulunuyor.
Bu puan hesaplama robotu ile işiniz daha da kolaylaşıyor. Okulistik TEOG puan hesaplama robotunda sınavına gireceğiniz tüm dersler ve soru sayıları hazır olarak veriliyor. Siz çözdüğünüz sorulardan doğru ve yanlış sayınızı yazdığınızda robot net sayınızı hesaplayıp, en sonda da TEOGS Puanınızı veriyor. Sonrasında buna göre çalışmanıza yön verebiliyorsunuz.

Veliler, öğretmenler ya da öğrenciler TEOG ile ilgili doküman, bilgi veya ders anlatımları için okulistik.com’a gelebilir, çalışmalarını buraya göre rahatlıkla yönlendirebilir, geliştirebilir. Veliler çocuklarının çalışmalarını takip edebilirken, öğretmenler de öğrencilerine aktaracakları konuları buradan seçebilir ya da seçtikleri konuların gerekli dokümanlarına buradan rahatlıkla ulaşabilirler. Öğrenciler de derslerini hikâyeler, oyunlar, filmler eşliğinde buradan tekrar edebilirken aynı zamanda çalışmaları ile ilgili alıştırmaları da çözebilirler. Yaptıkları sınavların sonuçlarını da TEOG puan hesaplama robotu ile hesaplayabilirler.    
Paylaşın:

Lütfen Yorum Yapınız:

0 yorum var. Sizde Yorumunuzu Ekleyin

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.