Peynir Gemisi Ve Piyano Tamircisi


Aşağıdaki yazı üzerinde çalıştığım yeni bir romanın ilk girişini içeriyor. Dil ve üslup bakımından çok zengin olmasa da anlatacağı şeyleri size aralarda verdiğim müziklerle okursanız bir macera ve gizem dolu hikayemize giriş yapacaksınız. Bu roman uzun bir yazı dizisi olacak. I.BÖLÜM GİRİŞ

Bir çay fincanında kahve.. .. Ve yazmaya her zamanki başlayıp başlayıp tekrar bırakmak. Hiçbir şeyi tam olarak yapamadım. İnsan kendi kendini değerli hissetmek istiyor onun içinde bir şeyler üretmeli . İşte yine o dönemlerdeyim. Yazmak ve hayallerimin kağıda yansımasını istemek en güzel şey bu işte. Keşke bir kitap yazmış olsaydım hala geç değil bazen anlatacak o kadar şey biriktiriyorum ama anlatamıyorum ki inanılmaz bir paradoks oluşturuyor bende.

Bazen filozoflar gibi bir konu üzerine saatlerce hatta günlerce düşünmüşlüğüm vardır. Obsesyonun insanı izole ettiği dönemlerden bir zamanda. Ali yine o yolda yürüyordu. Kafasında aynı karışıklık yürürken gözlerini kaçıramadığı karecikler yerlerdeki karelerle imtihanı.. Hangisine basmalı köşeye denk gelmemeli.. Hep içlerine basmalı.. Sürekli bunları tekrarlıyordu içinden bunları tekrarlarken de kendisinde bir rahatlama görülüyordu. Halbuki kendini kandırıyordu.

Eve gittiğinde annesi uyumuştu. Belli ki onu gecenin geç saatlerine kadar beklemişti. Orada koltukta uyuyakalmıştı. Kendine kızdı bu yaştaki annesinin onu bu saate kadar beklemesine gerek yoktu. Kendini merak ettirmemeliydi.

Ali’nin kendisi ile kavgası hep aynıydı. Kendisinin sürekli yarattığı o duygusal boşluk onda rahatlama mı yaratıyordu acaba ? Üzülmekten keyif mi alıyordu ? Bunu kendisi yapıyordu. Hayatını yönlendiremeyen milyonlarca insandan biri olmak istemese de dünyadaki kurala uyum sağlamıştı. O da hayatı da kendi yarattığı dünyasında önemli değildi. Her konuda fikri olan insanlardan değildi. Bilmediği konularda fazla yorum yapmazdı.

Çocukken hep bir gemi ile dünyayı gezmek istemişti. Zaten hep istediği iki şey vardı. Piano  çalmak ve bir dünya seyahati.. Ama çok fakir bir aileden geliyordu. Bunları yapabilecek ne parası ne de ortamı vardı..

Tepkiniz nedir?

Çok Eğlendim Çok Eğlendim
0
Çok Eğlendim
Deneme Deneme
0
Deneme
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Yarıldım Yarıldım
0
Yarıldım
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
hate hate
0
hate
Kafam Karıştı Kafam Karıştı
0
Kafam Karıştı
Fail Fail
0
Fail
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Lol Lol
0
Lol
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Korktum Korktum
0
Korktum
Rahatladım Rahatladım
0
Rahatladım
OHA OHA
0
OHA
sosyofikir
Mimarlık Fakültesi sonsınıf öğrencisi, mimar adayı. :) 2010'dan beri sosyofikir.com blogumla yayın yapıyorum. Sosyal, müzik, felsefe, psikoloji, güncel, yaşam ve daha bir çok konuyla yakından ilgileniyorum. Siz değerli okurlarıma elimden geldiğince güzel içerikler sunmaya çalışıyorum. Hatamız olursa affola :)

0 Comments

Bu yazılarımızda ilginizi çekebilir..

More From: Genel

DON'T MISS

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı