Dijital dünyaya girdiğimiz 2004' lü yıllardan beri artık herşey internet ortamına taşındı. İnsanlar her işini artık internet üzerinde gerçekleştirmeye başladı. Yani herkes her işini yazışmalarını, iş görüşmelerini, mektuplarını, ödemlerini, gazetelerini, dergilerini, borçlarını, ödemelerini daha aklıma gelmeyen binlerce şeyi internet üzerinden yapıyorlar. İnternetin bu denli yoğun bir şekilde kullanıldığı günümüzde artık insanlar alışverişlerini dahi internet üzerinden yapmaya başladılar. Özellikle internet üzerinden araştırdıkları ve yapacakları birbirinden fazla çeşit olduğundan dolayı ilk önceliği genellikle insanlar internete ve e-ticaret sitelerine veriyorlar. Artık internet üzerinde yapılan araştırmalara göre istediğiniz gibi ve istediğini yerden alışverişler yapabiliyorsunuz. Hatta sadece giyim alışveirşi değil artık büyük eko marketler sizlere internet üzerinden de alışveriş yapabilmenize olanak sağlıyorlar. İstediğiniz gibi istediğiniz yerden alışveriler yapabiliyorsunuz hatta ev alışverişi yani mutfak alışverişi için yaptığınız bütün paketleride taşımak zorunda kalmıyorsunuz. Bu yüzden de herkes ilk olarak ve öncelik olarak internetten alışveriş yapmayı tercih ediyorlar. Özellikle internet üzerinden ve bazı ürünlerin sosyal medya kampanyaları ile çok daha uygun ve ucuz fiyata alınabileceğini görebilirsiniz. Çünkü bazı markaların ve şirketlerin sosyal medya hesapları üzerinden çeşitli indirimler ve kampanyalar uygulanıyor. Bu kampanyalar ile birlikte size belli başlı indirim çekleri veriliyor bu indirim çekleri ile sizlerde o markanın e-ticaret sitesinden alışveriş yaptığınız zaman size o indirimi uyguluyor ve istediğiniz takdirde de peşin ödeme yerine size taksitle ödeme imkanı tanıyor. İşte bu yüzden de insanların ilgisinin internete ve e-ticaret sitelerine kaydığını rahatlıkla görebiliriz. Böylesine ilginin artmasının nedenlerinin başında da sosyal medya gelmektedir. Sosyal medyanın insanları ve bilgisayar kullanıcılarını etkilediğini görebiliyoruz. Buda bazı markaların ve sitelerin sosyal medya üzerinde ilgi çekici paylaşımlar yapması veya bilgisayar kullanıcılarıne çeşitli hediyelere vererek onları sitelerine çekitğini rahatlıkla söyleyebiliriz.


Son olarak şunları söylemek gerekir;  sosyal medyanın da işte bu dijital dünyaya ve dijital çağa etkisini ve özellikle de Y kuşağına, yani genç kuşağın çok daha fazla etkisinde  olduğunu görüyoruz. Bu yüzden kendisini internet üzerinde geliştirmek ve yükseltmek isteyen markaların öncelikle genç kuşağı etkisi altına almalıdır. Ancak bu şekilde dah sağlam bir zeminde reklamlarını yapmış ve tanıtımlarını yapmış olurlar.
Paylaşın:

Lütfen Yorum Yapınız:

6 yorum var.

 1. Sosyal medyanın önemi gerçekten firmaları için çok önemli firmalar bu sosyal medyayı kullanarak önemli yerlere gelebilir hatta daha fazla müşterilere ulaşabilirler. Önemli olan doğru şekilde kullanabilmek.

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. Sosyal Medya mecraları artık firmalar için yazılı basından daha ön plana geçmiştir. Yakın zamanda görsel basınıda kıskacı altına alacağı yadsınamaz bir gerçek. Önemli olan doğru mecrada , doğru strateji izlemek.

  YanıtlaSil
 4. Sosyal medya bence organik olarak gelen ziyaretcilerin arama motorsuz en iyi yöntemi. Yazı için teşekkürler. Bilgilendirmeler faydalı olmuş.

  YanıtlaSil
 5. Sosyal medya geneline dokunan güzel bir makale olmuş. Ancak Twitter açısından söyleyebilirim ki Deck kullanmak profilleri fenomen haline getiren yegane araçlardır. Günümüzdeki hiçbir fenomen deck kullanmadan popüler hale gelememiştir.

  YanıtlaSil
 6. Google'ın yeni dönemdeki gözdesi sosyal medya. Sosyal medya ile siteyi güçlendirdiğimiz taktirde Google da bizi güçlendirecektir.

  YanıtlaSil

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.