Pek Yakında Ve Cem Yılmaz Başardı.


Evet tamam Cem Yılmaz’ın filmini seyrettim. Ne düşünüdüğümü sorduğunuzu duyar gibiyim. Usta iyi bir giriş ile başlıyor filme öncelikle.. Tabii ki EŞ- Kİ -YAĞH.. ile neyse bu hikayenin Cem Yılmaz’ın aslında daha önceden yazdığı bir hikaye olduğunu söylemek istiyorum.

Cem Yılmaz filmde ‘Zafer’ isimli karekteri  canlandırıyor. Zafer evli ve bir çocuk babası olup, korsan DVD’cilik ile hayatını kazanmaktadır. Zafer karakterinin dilinden kendi tabiri ile hayat üniversitesi beden dili edebiyatı bölümünden mezun olan adamdır kendisi. Fakat işi yüzünden eşi kendisinden ayrılmak istemektedir. Ve evliliğini bitirmek istemeyen zafer bu işlere tövbe ederek korsan sektöründen uzak kalmayı istemektedir. Fakat Korsan bu sefer zaferin peşini bırakmamaktadır. Eşi tarafından işe yaramaz bir adam olarak görülen zafer  çocuğunun doğum gününde tarihten kalma demirden yapılmış bir gemi oyuncağı verince eşi, çocuğu ve komşuları tarafından yadırganmaktadır.
Bunun üzerine eşini etkilemek ve ailesini geri kazanmak için eskiden oyunculuk yaptığı ve başarısız olduğu oyunculuk günlerine bir gün tesadüf eseri bir senaryo okuyarak geri dönme kararı alır. Eski sinemacı tanıdıklarından oluşan bir ekip ile  1970’ler den kalma çekilememiş fanstastik bir proje olan “Şahikalar-Kötülüğün Sonu” filmini çekmeye soyunurlar. Fakat kurdukları ekip maddi imkansızlık ve çeşitli sebepler ile belli bir yerden sonra takılır kalır ve filmin ses getirmesi için ünlü bir oyncuya da ihtiyaçları vardır. Kabiliyetlerini burada konuşturarak zafere gitmelerinin komik ve çekici hikayesi anlatılır.

Arkadaşlar filmin genel izlenimine bakıldığı zaman çok da kötü bir performans izlemediğini görüyoruz ki Recep İvedik’ten daha iyi olmasını beklemekteyim. Yani emin olun ki Recep İvedik filminin daha üst sıralarda çıkması bizim kültür düzeyimizin daha gelişmesi gerektiğini gösteriyor. Neyse Cem Yılmaz’ın kullandığı oyuncular bir yana seyircilerin tepine tepine gülmeleri ve çok farklı çeşit kahkaları duyma durumu memnun etti tüm okurları beni de öyle. Yeşil maskeli adamın karısına duyduğu aşkı haykırmak için kullandığı yöntem ha ? Zincirleme isim tamlaması mı lan bu ?

Neyse o değilde abiler ablalar film çok iyiydi…
Cem Yılmaz’ın eski bir figüran olan korsan DVD’ci Zafer’in hikayesini anlattığı yeni filmi ‘Pek Yakında’nın basın gösterimi dün sabah İstinye Park Cinemaximum Sinemaları’nda yapıldı. Yılmaz’ın da bizzat katıldığı gösterim eleştirmenleri ikiye böldü. Film sonrası gergin halleriyle dikkat çeken Yılmaz, ‘Adalete Fener Yak’ kampanyasında yer aldığı için Trabzonluların filmini protesto etmeleri hakkındaki soruya ‘’Bu tip haberleri siz yapıyorsunuz. Benim söyleyecek bir şeyim yok. Altına da siz yazarsınız” dedi.

Tepkiniz nedir?

Çok Eğlendim Çok Eğlendim
0
Çok Eğlendim
Deneme Deneme
0
Deneme
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Yarıldım Yarıldım
0
Yarıldım
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
hate hate
0
hate
Kafam Karıştı Kafam Karıştı
0
Kafam Karıştı
Fail Fail
0
Fail
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Lol Lol
0
Lol
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Korktum Korktum
0
Korktum
Rahatladım Rahatladım
0
Rahatladım
OHA OHA
0
OHA
sosyofikir
Mimarlık Fakültesi sonsınıf öğrencisi, mimar adayı. :) 2010'dan beri sosyofikir.com blogumla yayın yapıyorum. Sosyal, müzik, felsefe, psikoloji, güncel, yaşam ve daha bir çok konuyla yakından ilgileniyorum. Siz değerli okurlarıma elimden geldiğince güzel içerikler sunmaya çalışıyorum. Hatamız olursa affola :)

7 Comments

  1. Cem yılmaz bu filminde bence biraz tarzının dışına çıksada bir yaşam öyksünde başarılı olurken takdir alamanın verdiği acıyla başa çıkıp başarılı olmak için elinden geldiğini yaptığının anlatısıdır. Recep ivedikten kat kat iyi bir filmdir.

Bu yazılarımızda ilginizi çekebilir..

More From: Genel

DON'T MISS

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı