Reankarnasyon, yani başka bir deyişle yeniden dünyaya gelme, gizemci ve ruhsal bir olaydır. Ölen birinin ruhunun başka bir vücutta yeniden hayat bulacağı inancı dünyanın en eski ve yaygın inançlarındandır. Bu inanca göre ruh 2 kere veya birkaç kere doğar ve önceki hayatını hatırlamaz.
Howard Carter ve Lord Carnavon tarafından Mısır firavunu Tutanhamon'un (Tut-Enkh-Amun'un) mezarı ve hazinesi bulundu. Bu keşif hakkında bir çok yazı yazılmış, Carter'in düşünceleri ve anlattıkları defalarca yayınlanmıştır. Bu yazıların içinde en ilginç olanı ise Carter'in anlattığı bir olaydır. Carter mezarın kapağını açtığında faravunun üzerinde bir demet kır çiçeği görüyor. Çiçeklerin doğal renklerini korudukları onu hayretler içinde bırakıyor ve o zaman Carter bin yılın sadece kısa bir an olduğunu düşünüyor.

    Şuan muhallebi kafa'yı izliyorum da orada da konuşulan bir konu hakkında yazı yazmak istedim. Reekarnasyon'un çıktığı ortam evrenin ebedi olduğu dinlerde düşünülür. Yani sonsuz bir ruh dengesi vardır reakarnasyonda. Kozmoloji yanlış diye düşünüyorum. Bazen Hipnoz yapılarak reekarnasyon yapmak isteyen insanlar, öncelikle insanları uyutuyorlar daha sonra ona sen neredesin diyorlar hipnoz olan kişi de 15.yy ' da İngiltere'ye gittim vb.  diyormuş. Ama bunun için 15.yy hakkında araştırma yapan profesörler bu konuda düşüncelerin tamamen yanlış olduğunu söylüyorlar. Bunun nedeni kişinin hipnoz altında olmasıdır. Yani aktığınız zaman hipnoz altına alınan kişi zaten ilerideki bir zamanla alakalı da konuşabilirmiş.

Enerji asla ölmez diyor Pelin Batu.  Ve devam ediyor " Annem eskiden reekarnasyonla uğraşırken bana bir hikaye anlatmıştı. Birisi öldüğünü anlatmış, bir uçak kazasında ve yılı falan da belirtmiş. Ama bir bakıyorsunuz ki aslında öyle biri gerçekten varmış ve o kişi uçak kazasında ölmüş. Yeni burada ne var diye soruyor.


Herşey Bilimsel Olarak Açıklanabilir Mi ? 

Programdaki başka bir psikiyatr da bunu belirtti. Yani bilim bazı şeyleri çözemez diyor.  Kendisi de hipnoz yapabiliyormuş fakat yapmayı yeğlemiormuş.  

Hipnoz bir telkin yöntemidir. Bu da reenkarnasyonun yaygınlaştırılmasını sağlamıştır.

Bunu böylesine yazdım ama çok da bilimsel bir yazı değil zaten. Bu konu üzerinde daha detaylı bilgileri ve düşünceleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Bu sadece ordan burdan harmanlanmış bir yazıdır.

Yararlanılan Kaynak
Paylaşın:

Lütfen Yorum Yapınız:

0 yorum var. Sizde Yorumunuzu Ekleyin

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.