Müslüman olan Iraklı Dame Zaha Hadid , mükemmel bir yat tasarladı, bu yat şuan dünyada en çok konuşulan tasarımlar içerisine girdi.

6 ader farklı şekilde yat tasarlayan Zaha Hadid aslında gerçekten de mimarinin farklı akımlarını temsil ediyor. Bunun nedeni tüm tasarımlarında organik mimariyi kullanma çabası içerisine girmiş. Bu da kendisine ve tasarımlarına farklılık kazandırıyor. İşte bu onu dünyada önemli ve saygın bir mimar yapıyor. 

Yatların içerisinde bir çok şey düşünülmüş. Havuzdan, mutfağa, mutfaktan oturma odasına kadar her ayrıntı lüks ve farklı bir iç mimari ile düşünülmüş , tasarlanmış bir yattan bahsediyoruz. Yat içerisinde süper lüks malzemeler kullanılmış. Yatların tahmini değeri bilinmiyor.


Geminin dış tasarımı bitti. Ve bir Alman gemi firması tarafından ortaklaşa bir proje hazırlanacağı düşünülüyor. Bu yatı alan muhtemelen çok zengin biri olmalı, ayrıca rahatına da düşkün.

Paylaşın:

Lütfen Yorum Yapınız:

3 yorum var.

  1. Bunu almaya para yetmez anca bakar bakar dururuz :)

    YanıtlaSil
  2. Çok harika bir tasarım bence. Yukarıdan bakıldığında pek iyi görünmese de yandan ve içeriden çekilen resimler çok estetik. Modern tasarımların çoğu bu şekilde zaten.

    YanıtlaSil
  3. Birçok insan YATmaya yer ararken....kimiside YAT arıyor

    YanıtlaSil

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.