Dün gece Kemal Kılıçdaroğlu Doğu Akdeniz Üniversitesinde konuştu. CHP, çözüm süreci, Akp ve çözüm sürecine bakışı ve öğrencilerin konu ile ilgili soruları ile ilgili tartıştı, konuştu.

"Bu ülkede 76 milyon kişi de barış istiyor. Chp olarak biz ne yaptık ? Ben bizzat Sayın Başbakana gittim.. Parlemantoda eşit siyasiler olsun. Bu uzlaşma komisyonuna bağlı olarak bir sivil toplum kuruluşu olsun ve bir çözüm oluşsun ve toplumsal uzlaşı sağlayalım. "  dedi.

"Halka bilgi vermek en önemli şeydir. Bir çözüm süreci konusunda kimse Erdoğanı eleştirmiyor. Biz ona dedik ki Sayın Başbakan gelsin bilgi versin biz de kamuoyu ile paylaşalım. "dedi.

Akil adamları anlamlandıramadığını belirten Kılıçdaroğlu. Akil adam tanımını "Akil adam aklını kiraya vermeyen adamdır." dedi.

Neden Türkiye Cumhuriyeti Ahalisi diyorsunuz diye gelen bir soruya : Mustafa Kemal Atatürk'te bu şekilde belirtmiştir. O da onun görüşüdür. Demişti. Çünkü ahali derken ilk  anayasa yazılırken ilk başlarda tüm Anadolu halklarını ele alıyoruz diye belirtti.
Paylaşın:

Lütfen Yorum Yapınız:

3 yorum var.

  1. Çözüm sürecini desteklemek ihanettir de demişti daha önce. Ne dediği belli mi ki bu adamın sanki. Arkasında düşülecek adam değil bu.

    YanıtlaSil
  2. birilerinin gücüne gitse de doğruyu söylüyor. kim binlerce şehit verdi bütün bunlar akil insanların umrunda değil birileri kalan köşeleri kapmak için uğraşıyorlar birçok akil seçimlerde milletvekili yada belediye başk. olmak için bu görevleri yapıyorlar

    YanıtlaSil

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.