Çöpten Çıkan Hayat

Merhaba arkadaşlar :) Bugün İnternet de araştırmalar yaparken bazı fotoğraflara rastladım. Almanya'da Benjamin adlı bir genç önderliğinde bir çöp toplama projesi gerçekleştiriliyor. Tabii ki bu çöp toplama olayı ihtiyaç ile alakalı değil. 'Gıda Paylaşımı' hakkında hizmet veren bir sosyal projenin önderliğinde yapılan bu proje sayesinde market ve pazarların hemen yanı başlarında olan bazı konteynır denilen çöp kutularının içine bakıp gıda olarak kullanılabilecek, kaliteli yiyecekleri tekrar fakirlere gönderecekler.

Çöpten Çıkan Hayat

Daha ilk haftadan bir İnternet site'si aracılığı ile 8 bini aşkın kişi bu organizasyon içerisinde yer alıyorlar.
Bazı akıllı telefonlara yüklenen uygulamalar sayesinde atık yiyeceklerin nerelerde olduğu gps sayesinde belirtiliyor. Fakir kişilerde yemek için oralara başvurabiliyorlar.

Çöpten Çıkan Hayat

Bazı üreticiler ve mağaza sahipleri de üretim hatası olan veya fazlası olan ürünlerini belirtilen dolaplara koyuyorlar. İhtiyaç sahipleri buralara gidip belirli yerlerden belirli ürünleri alabiliyorlar.


Sosyofikir.Com olarak bu projeyi destekliyoruz. 

Fotoğrafı kullandığım kaynak
Paylaşın:

Lütfen Yorum Yapınız:

1 yorum var.

  1. Bu tür geri dönüşüm içeren projeler ülkemizdede var ama ilgi duyulmuyor özellikle pet şişe kapakları toplayan dernekler var o kapakları geri dönüşe gönderip kaznaılan paraylada engellilere yardım ediyorlardı ama ilgi duymadı sanırım yapılmıyor bu gibi projelere destek vermnek lazım ülke olarak bunlara önem vermiyor ve israfta çığır aşıyoruz biz olsak bu resimlerde utanırız!

    YanıtlaSil

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.