The Hobbit.. Beklenmeyen Yolculuk


İnanılmaz bir hikaye vardır.  J. R. R. Tolkien yazmıştır. Ve her zaman anlam orta dünyada geçmiştir. Büyük krallıklar, kötüler, iyiler. Onlar arasında geçen bu önemli ve insanlığın kurtuluşu olan bu savaşa tüm 2000 yılından beri tüm insanlık tanık oldu. Hepimiz Frodo, Gandalf, Aragorn karakterlerinin kaliteli duruşları ile, orc düşmanlarının nefret ile büyüdük. İşte Hobbits’te bunu anlatan bir film ve kitaptır.

111.yılında hikayesini anlatan Bilbo Baggins göründüğü kadarda yavaş ve bir şey bilmeyen bir adam değildir. Bilgo gerçekten de yaşadıklarını anlatan br defter bırakıyor Frodo’ya.

Bir gün…

Baggins ailesinin en önemli kişilerinden biri olan bilbo bir gün her zamanki gibi evinde otururken kapısını yaşlı büyücü, herkesin hava fişekler atan büyücü olarak bildiği GANDALF çalar. Gandalf Blbo Baggins’e bir macera olduğunu ve ona ihtiyaçları olduklarını anlatır. Ama haklı olarak Bilbo Baggins kendi yaşamından feragat etmek istemez. Ama Gandalf kapıya işareti kkoymuştur. Tüm Dwarves cüceleri oraya gider. Onlar Dwarves: Balin, Dwalin, Fíli, Kíli, Dori, Nori, Ori, Óin, Glóin, Bifur, Bofur and Bombur’dır. Cüceler ona bir anlaşma imzalatırlar. Anlaşmadan bahsetmek gerekirse Bilbo’nun hırsız olması gerektiği vb’dir. Cüce Kralı’nın Elflerden yardım almaması, Smoke ejderalarının ona saldırması cüce dünyasında büyük korku uyandırmıştır. Ve sonrasında gelen orcklar cüce kralı öldürmüştür. O yüzden Thorin kendi vatanlarını geri almak için bir maceraya hazırlanmış ve sağ kalan cüceleri bir araya toplamıştır. İşte hikaye bunları anlatıyor. Elfler, Orclar, ve cücelerin kocsa bir yol boyunca kendi ana vatanlarına yerleşmeye çalışırken yaşadıkları zorluklar taş dağlar, Elflerin onları arkasından vurmaları vb. 

Film Müzikleri..

Ee Lord Of The Rings’in film müziklerin bilmeyen olmaz. Lord Of The Rings’te gsterdikleri bu başarıyı yeni filmleri olan Hobbit de de gsteren kaliteteli yapımcılar gerek bir müzik ziyafeti sunuyorlar izleyicilere…

Misty Mauntains adı ile bir müzikleri vardır kendilerinin. Onu türkçe olarak dinlemek ister misiniz ?

Tepkiniz nedir?

Çok Eğlendim Çok Eğlendim
0
Çok Eğlendim
Deneme Deneme
0
Deneme
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Yarıldım Yarıldım
0
Yarıldım
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
hate hate
0
hate
Kafam Karıştı Kafam Karıştı
0
Kafam Karıştı
Fail Fail
0
Fail
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Lol Lol
0
Lol
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Korktum Korktum
0
Korktum
Rahatladım Rahatladım
0
Rahatladım
OHA OHA
0
OHA
sosyofikir
Mimarlık Fakültesi sonsınıf öğrencisi, mimar adayı. :) 2010'dan beri sosyofikir.com blogumla yayın yapıyorum. Sosyal, müzik, felsefe, psikoloji, güncel, yaşam ve daha bir çok konuyla yakından ilgileniyorum. Siz değerli okurlarıma elimden geldiğince güzel içerikler sunmaya çalışıyorum. Hatamız olursa affola :)

7 Comments

  1. Dün izleme fırsatı buldum gerçekten harika bir yapıt diyebilirim. bitişi devamının başlangıcı olmuş 2.ci bölümünü merakla beklemekteyim diğer bölümlerinin aksine daha fazla aksiyon,heyacan katmışlar tavsiye ederim.

Bu yazılarımızda ilginizi çekebilir..

More From: Dünya

DON'T MISS

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı