Laton kralı Relovan güneşin batışını izliyordu. Güneş yavaş yavaş kendini hüküm sürdüğü yuvasından çekiyordu. Pencereden denizi ve gün batımını izliyordu. Bir güvercin geldi ayağına bağlı bir mektup vardı. Relovan mektubu açtı ve okumaya başladı....

Kral Relovan
Siz Latonlar ve bizim krallığımız çok uzun zaman birlikte savaştı. Onları yenebilirdik. Ama yenemedik. Kendi iç çekişmemizden gelen düşmanı fark etmedik. Onlar geliyordu. Ama taht kavgaları çok yoğun bir şekilde ilerliyordu. Relovan bize bu savaşta yardım edin. Enefora geliyor. Korkunun hüküm sürdüğü bir dünya ister miydiniz  ? Eğer cevabınız hayır ise yardımcı olun... Dünyayı tekrar insanların hüküm sürdüğü bir yere çevirelim..
                                                                                                                 Kral Rayden

Korku ve dehşet yakındı. İnsanlar neler yaşayacaklarını biliyorlardı. Relovan'ın hüküm sürdüğü krallıkta bile korku hakimdi. Çünkü biliyorlardı ki sıra onlardaydı..

Rayden koskoca bir haritayı masanın üstüne serdi. Tehditi biliyordu. Eneforayı , onun kim olduğunu biliyordu.  Ülkesini kurtarmalıydı. Kendine geldi. Ordu kendisini hazırlıyor, çalışıyordu. Feron eve gidiyordu. Kendisinden emin, güvenli bir ordu yoldaydı. Relovan korkuyordu. Ama toplumda belli olmamamlıydı. Ülkesini seviyordu. Ona destek olmalıydı.

Bir anda koşmaya başladı. Günün tam ortası idi. Haykırdı.

"Halkım, eğer yakalanmamak istiyorsanız savaşın. Onlar geliyor."


Paylaşın:

Lütfen Yorum Yapınız:

0 yorum var. Sizde Yorumunuzu Ekleyin

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.