Psikoz Ve Fringe


Walter Bishop. Fringe diye bir dizi seyrettiniz mi ? Seyretmediyseniz seyredin. Orada bir karakter var. Adı Walter Bishop. Yani gerçek adı ile John Noble. İnanılmaz bir oyuncudan bahsediyorum. Kendini iyi anlatıyor. Duygularını tam anlamı ile hatları açıklıyor. Onu Yüzüklerin efendisi filminden de tanırsınız. Neyse konumuza geçelim. 4.Sezon 2.Bölüm’de gerçi tüm bölümlerde Walter bir akıl hastası ama, bu bölümde bir psikoz lafı geçiyor. Burada onun gördüğü bazı silüetlerden söz ediyoruz. Bir insan görüyor. Ama burada öyle bir olay var ki reakarnoasyon gibi. Yani öncelikle size hikayeyi anlatmalıyım ki olayı tam olarak anlayabilesiniz. Neyse bu kadar çok saçma cümle kurdum Hikayeye başlayayım.

Walter eski bir doktor. Çok ünlü bir fizikçi, matematikçi. IQ’su tavan yapmış durumda. Bir gün oğlu’nun gerçekten kötü bir hastalığa yakalandığını anlıyor. Bu hastalık oğlunu öldürüyor. O da bu yüzden oğlunu iyileştirmek için bir kaç ilaç denemesi yapıyor. Ama ilaçlar oğlunu kurtaramıyor. Oğlu ölüyor. Ama sonra fark ediyor ki : Aslında yine bizim evrenimize benzeyen bir evren daha var. Walter’ın keşifi başlıyor.  Adı paralel evren. Paralel evrende her insanoğlu’ndan bir adet daha var. Walter oraya baktığında oğlunu görüyor. Oğlu ölmemiş. Hasta, ama kurtarılabilir. Onu kurtarmaya çalışıyor. Ama sonra fark ediyor. Bir adet daha Walter orada.  Kendisinin orada olduğunu gören Walter ne yapacağını şaşırıyor. Ama oğluna çok değer veriyor.  Onu krtarmaya gidiyor. Tabii bunun bazı sonuçları oluyor. O teknolojiyi kullanırken, doğa da dünyaya zarar veriyor. Ama sonra diğer taraftaki Walter yani alternatif paraleldeki Walter buna karşı oluyor. Oğlunu p da seviyor. İki dünya amansız bir savaşa giriyor. Bir adamın oğlu için açtığı geçit dünyayı yıkmaya başlıyor. Şimdi ise oğlu’nun aslında bir neden ile dünyaya gönderildiği ve dünyadaki teknolojinin geliştiğini açıklıyor J.J Abrams.. Yani yönetmenimiz. Peter iki babayı da tanıyor. İki anneyi de.. Bu durumda onlara ait iki dünyanında ulaşabileceği bir yer sayesinde onları bir araya getiriyor. Ama kendi gidiyor.
Neyse Walter şimdilerde oğlunun gerçek silüetini görüyor. Ama ne gördüğünü pek te anlamıyor. Ve kendini deli sanıyor. Aslında oğlu ile önceden yaşamıştı.  Yani bir reakarnasyon düşüncesi mevcut gibi..

Tepkiniz nedir?

Çok Eğlendim Çok Eğlendim
0
Çok Eğlendim
Deneme Deneme
0
Deneme
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Yarıldım Yarıldım
0
Yarıldım
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
hate hate
0
hate
Kafam Karıştı Kafam Karıştı
0
Kafam Karıştı
Fail Fail
0
Fail
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Lol Lol
0
Lol
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Korktum Korktum
0
Korktum
Rahatladım Rahatladım
0
Rahatladım
OHA OHA
0
OHA
sosyofikir
Mimarlık Fakültesi sonsınıf öğrencisi, mimar adayı. :) 2010'dan beri sosyofikir.com blogumla yayın yapıyorum. Sosyal, müzik, felsefe, psikoloji, güncel, yaşam ve daha bir çok konuyla yakından ilgileniyorum. Siz değerli okurlarıma elimden geldiğince güzel içerikler sunmaya çalışıyorum. Hatamız olursa affola :)

0 Comments

Bu yazılarımızda ilginizi çekebilir..

More From: Genel

DON'T MISS

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı