Yeni Bir Blog Mu Açtınız ? Blog Nedir ?


Merhaba herkes yeni bir blog açıyor ve bazı konular paylaşıyor. Bu konular blog yazarının düşüncelerini, fikirlerini anlatıyor. Blog yazarları için bazı önemli hususlar vardır. Bunların uygulanması blog’a büyük bir katkı sağlar. Ayrıca kaliteli bir blog her zaman devam eden bir web günlüğü olabilir. Fakat bunu yaparken dikkatli olmak ve yönergeleri iyi takip etmek gerekir.

Blog Nasıl Ortaya Çıktı ?

Blog wikipedia’daki tanıma göre Weblog (Türkçe: Ağ kütüğü) teknik bilgi gerektirmeden, kendi istedikleri şeyleri, kendi istedikleri şekilde yazan insanların oluşturabildikleri, günlüğe benzeyen web siteleridir.

İngilizcedeki “web” ve “log” kelimelerinin birleşmesinden oluşan weblog kavramının zamanla yaygınlaşmış adıdır.

Blog Ne İşe Yarıyor ?
Blog adı üstünde web günlüğü demektir. Yani aslında blog kavramı biraz daha sosyalleşmiş bir günlük ve medyatik olarak iyi bir mecrada yazılmış yazılar olarakta adlandırılabilir. Blog sizinle birlikte aynı düşünceleri paylaşan insanların bir arada bulunduğu ortak platformların bir şekilde yanyana gelerek büyük bir oluşum göstergesidir.

Sosyalleşin !

Bloglarda en önemli kısım sosyalleşmektir. Yani sosyel olmayan bir blog kaliteli bir blog olamaz. Bunun yanı sıra yazmakta bir süre sonra kişiye sıkıntı vermeye başlar. Nedeni blogun okunmaması, google tarafından göz ardı edilmesi vb nedenlerdir. Sosyelleşmek hem mekanik anlamda hem de blog yazarının yazımı konusunda yazara bir çok yarar sağlar. Google sizin sosyalleşmeniz ilkesine dayalı bir  sisteme sahiptir. Yani çevrenizde ne kadar çok kişi sizi paylaşırsa, google da sizi o kadar çok sever.

Yazılarınızın yanı sıra Video, Resim, Müzik Aklınıza Ne Gelirse Paylaşın !


Blog yazmak paylaşım ilkesine dayalıdır. Paylaşmak ise kişinin değer verdiği, beğendiği, beğenmediği her şeyi insanlara anlatmasına bağlıdır. Bu şekilde bir blog yazarı kaliteli bir şekilde ilerlemesini sürdürebilir. Resim kullanmadan yazı yazmak kişinin gözünü yorar, bu da insanların sizin yazınızı okumasını engeller. Bu yüzden görsel öğelerle desteklenen, videolarla sağlamlaştırılan, arada kullanılan müziklerle etkin olarak yayınlanan bir yazı çok beğenilebilir. Bunun yanı sıra resim ve video paylaşmak, blogunuza etkin bir kişi kitlesi çekebilir. Unutulmamalıdır ki görsel olarak desteklenen her blog başarıya ulaşmaya adım atmış demektir.

SAYFALAR

123 – 4 – 5

Tepkiniz nedir?

Çok Eğlendim Çok Eğlendim
0
Çok Eğlendim
Deneme Deneme
0
Deneme
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Yarıldım Yarıldım
0
Yarıldım
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
hate hate
0
hate
Kafam Karıştı Kafam Karıştı
0
Kafam Karıştı
Fail Fail
0
Fail
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Lol Lol
0
Lol
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Korktum Korktum
0
Korktum
Rahatladım Rahatladım
0
Rahatladım
OHA OHA
0
OHA
sosyofikir
Mimarlık Fakültesi sonsınıf öğrencisi, mimar adayı. :) 2010'dan beri sosyofikir.com blogumla yayın yapıyorum. Sosyal, müzik, felsefe, psikoloji, güncel, yaşam ve daha bir çok konuyla yakından ilgileniyorum. Siz değerli okurlarıma elimden geldiğince güzel içerikler sunmaya çalışıyorum. Hatamız olursa affola :)

0 Comments

Bu yazılarımızda ilginizi çekebilir..

More From: Blogculuk

DON'T MISS

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı