hit
Siteniz veya blogunuz her zaman en üst sıralarda kalmaz. Geçenler forumlarda okuyorum da insanlar şundan bahsetmişler. Alexa değerlerim neden düşüyor. Sürekli konu ekliyorum, ekliyorum. Ama bakıyorum ki hitim azalmış neden ? Öncelikle isim yapmak marka yapmak en önemli kısımdır blog yazarlığı konusunda. Ne şekilde kendinizi gösterebileceğiniz. Bir kişi internet tarayıcısını açtığında sizin sitenizi google'a sade keywords olarak değil de gerçekten www.adresiniz. com şeklinde yazıyor ve yazılarınızı takip ediyorsa bu hit artışı sürekli devam eder. Ama her gün konu eklemek sizi  hit artışında bulunan bir site yapmaz. Aksine konularınızdaki özgünlük olmaz. Günde 10 - 15 hatta hatta 20 konu ekleyen arkadaşlardan bahsediyorum. Bu şekilde ne özgün yazı yazabilirsiniz ne de kendinizi geliştirebilirsiniz. İşte bu kadar yazı yazmak yerine neden başka site sahipleri ile bağlantı kurmayı denemediniz. Unutmayın kendinizi küçük bir esnaf gibi düşünün. Kendinizi geliştirmeye, ticaret yapmaya ne kadar çok önem veriyorsunuz değil mi ? Bunu nasıl yapacaksınız. Sadece kaliteli mal üretmek yeter mi ? Hayır gelin neler ön plandaymış görelim ;
 1. Reklam yapmak.
 2. Başka site sahipleri ile bağlantı içerisinde olmak.
 3. Kaliteli yazılar paylaşmak.
 4. Her zaman düzenli içerik girmek.
 5. Marka değeri isimler taşıyan projelerde bulunmak.
Paylaşın:

Lütfen Yorum Yapınız:

4 yorum var.

 1. Forumlarda sıkça gördüğüm bir başlık açıkçası. Sitemin hiti düşüyor diye yakınan çok kişi var. Bu kadar çok kafayı takmamak lazım bana kalırsa.

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar,

  Alexa sadece ve sadece kendi toolbarını yüklemiş olan kişilerin ziyaret ettikleri sitelerin kayıtlarını tutar.

  Diyelim sizin sitenize günde 1000 kişi geliyor ama bunlardan sadece 10'unda alexa toolbar var, bir diğer siteye ise günde 50 kişi geliyor ama 20'sinde alexa toolbar var.

  İkinci sitenin Alexa değeri sizinkinden daha fazla olacaktır.

  O yüzden Alex'a ya pek dikkat etmeyin.

  Mustafa Aslan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Altına da imzasını atmış, sanki çok doğru bir şey yazmış gibi :) Toolbar ile ilgisi yok Alexa sırasının.

   Sil

Türkçe dil kurallarına lütfen dikkat edelim.
Yorumunuz en kısa sürede yayınlanacaktır..
Yorumlarınız bizim için değerlidir.