Uzay Oteli Mi ?


Uzay oteli mi ? Yine aynı başlığı yineledim. Çünkü gerçekten de nasıl bir otel olabilir ki diye düşünüyorsunuz şuan değil mi ? 

Uzay Oteli, Uzay yılı ve amerika, Amerika ve Rusya, Space Hotel, Uzay otelleri, Otel rezervasyon, uzay oteline rezervasyon, uzay, space

– Dünyanın çevresinde dolaşan tam 90 dakika içerisinde dünyanın çevresini dolaşabilen bir otel.
Çok az kişinin barınabileceği küçük oteller yapılıyormuş duyduğuma göre. Bunların öncüleri yine Rus Ve Amerikan Oteller’iymiş. Çünkü bildiğimiz gibi Rusya Ve Amerika bu zamana kadar uzayda daha üstün bir güç olmak için uğraşmışlardı.
Burada kalmak ister miydiniz ?

Uzay Oteli, Uzay yılı ve amerika, Amerika ve Rusya, Space Hotel, Uzay otelleri, Otel rezervasyon, uzay oteline rezervasyon, uzay, space
Cevabınız evet ise gerçekten gücünüzün yetmesi gerekiyor. 🙂
Space Adventures: Şirket dünyanın yörüngesindeki Uluslararası Uzay İstasyonu’nda kısa süreli konaklama imkanı satıyor. Misafirler Rus Soyuz roketinin içinde nakledilecekler. Tümturistlerin uçuştan önce 6 ay süresince Rusya’da kozmonot eğitimi almaları gerekiyor. 7-10 günlük uzak konaklamasının maliyetinin 40-50 milyon dolar olması bekleniyor. Firma bugüne kadar 7 turisti uzaya gönderdi bile.
Orbital Technologies: Dört odalı uzay istasyonunda her seferinde 7 yolcu olacak. Turistleriçin uzay oteli olarak kullanılabilecek olan istasyon bilimsel organizasyonlar için ise özel biraraştırma platformu olacak. Önceden uçuş eğitimi gerektiği konusunda şu ana kadar hiçbir açıklama yapılmadı. 5 günlük bir konaklamanın bedeli 950 bin dolar olacak. Projenin 2016 yılında başlaması bekleniyor.
Bigelow Aerospace: Amerikan otel devi Robert Bigelow tarafından kurulan şirketin uzayda 2 test evi bulunuyor. Firmanın şişirilebilir uzay istasyonu BA 330′da 6 kişi konaklayacak. Daha geniş kompleks oluşturmak için birkaç tane BA 330 evi bir araya getirilebiliyor. 23 milyon dolar karşılığında uzayda 30 günlük bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bunun ne zaman gerçekleşeceği ise tam olarak bilinmiyor.
Galactic Suite: İspanya’da Barcelona’da bulunan uzay tasarım şirketi, Galactic Suite Space Resort adıyla bir modüler bir uzay istasyonu inşa etmek istiyor. Şirket çok hızlı olan modülün 90 dakikada bir dünyanın çevresini döneceğini ve böylece 16 kez güneşin doğuşunu izleyebileceğimizi açıklıyor. Bu modülde 3 günlük konaklamanın maliyeti ise tahminen 4 milyon dolar olacak. Modifiye edilmiş modülün 2014 yılında uzaya gönderilmesi bekleniyor.

                               En Çok Beğenilen Uzay Oteli’nin Fotoğrafları Var Sırada
Uzayda İlk Otel!Uzayda İlk Otel!Uzayda İlk Otel!Uzayda İlk Otel!Uzayda İlk Otel!Uzayda İlk Otel!Uzayda İlk Otel!Uzayda İlk Otel!
Uzay otelinde konaklayacak olan turistlerin bir günü nasıl olacak?

8:45 Uyanma vakti.
9:00 Banyo zamanı. Yerçekiminin olmadığı ortamda, basit bir sabah duşu bile zor olabilir. Uluslararası Uzay İstasyonu’nda kullanılan kabinler, suyu çekme amacıyla bir emme cihazıyla bölümleri hava geçirmeyecek şekilde kapatılıyor. Uzay otelleri de benzer teknolojiyi kullanacaklar.
9:30 Kahvaltı. İyi bir kahvaltı hazırlandı, kahvaltının uzaya taşınması için gıdalarda bulunan su kurutuldu yada vakumlandı. Uzay oteli bulunan mutfak sadece kahvaltıyı düzenliyor ve ısıtıyor.
10:00 Sabahları vaktinizi altınızdan geçip giden dünyayı izleyerek geçirebilirsiniz. Eğik yörüngesi nedeniyle otelden bir sıra enlem görünebilecek.
14:00 Uzay giysisi giyerek ve boşlukta yürüyerek uzay deneyimini ilk olarak yaşayabilirsiniz. Galactic Suit isimli giysi, güvenlik nedenlerinden dolayı size uzay otelinin içinde uzay yürüyüşleri yapma imkanı sunuyor. Bu yürüyüşler birkaç dakika sürecek.
19:30 Gün içinde yaptıklarınızın fotoğraflarını internete yüklüyorsunuz. Böylece arkadaşlarınız ve aileniz de sizin uzay otelinde neler yaptığınızı görecekler. Uzaydaki turistlere dünyadaki bilgisayarlarına uzaktan erişme imkanı da sağlanacak.
22:00 Uyku vakti. Yerçekiminin olmadığı bir yerde uzanmak ustalık ister. Kabin bölmelerine çarpabileceğiniz gibi havada sürüklenmeniz sık sık uyanmanıza yol açar. Bu nedenle çözümü uzay otelinin duvarına monte edilen uyku çantasında bulmuşlar.
İlgili Aramalar : Uzay Oteli, Uzay yılı ve amerika, Amerika ve Rusya, Space Hotel, Uzay otelleri, Otel rezervasyon, uzay oteline rezervasyon, uzay, space

Tepkiniz nedir?

Çok Eğlendim Çok Eğlendim
0
Çok Eğlendim
Deneme Deneme
0
Deneme
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Yarıldım Yarıldım
0
Yarıldım
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
hate hate
0
hate
Kafam Karıştı Kafam Karıştı
0
Kafam Karıştı
Fail Fail
0
Fail
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Lol Lol
0
Lol
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Korktum Korktum
0
Korktum
Rahatladım Rahatladım
0
Rahatladım
OHA OHA
0
OHA
sosyofikir
Mimarlık Fakültesi sonsınıf öğrencisi, mimar adayı. :) 2010'dan beri sosyofikir.com blogumla yayın yapıyorum. Sosyal, müzik, felsefe, psikoloji, güncel, yaşam ve daha bir çok konuyla yakından ilgileniyorum. Siz değerli okurlarıma elimden geldiğince güzel içerikler sunmaya çalışıyorum. Hatamız olursa affola :)

2 Comments

Bu yazılarımızda ilginizi çekebilir..

More From: Genel

DON'T MISS

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı