Güncel Blog İfadesi


güncel blog, blog

Güncel blog ifadesi aslında kelime anlamı olarak gerçekten güncel ve özgün yazıları olan blog anlamına gelir. Oysaki ülkemizde bu kavram biraz daha farklılaşmış olup güncel yazılar yazan ama her biri orjinal olmayan, daha çok marjinalleşme çabaları içerisinde anlaşılmayan sözcükleri ard arda getiren bir yazar üslubu kullanılmakta. Oysaki güncel blog ve özgün blog arasındaki en önemli konu birbirleri ile uyumlu ve anlaşılabilir yazıları yazmaktır. Öz eleştiri yapmak gerekirse ben de pek sade yazıları kullanmıyorum. Ee buna bağlı olarak okuyucu bağlamında da ona göre bir portföy çizmiş oluyorsun. Okuyanlar seni yazılarındaki üslup ve anlattıkların için okuyorlar. Okuyucu da merak uyandıran yazıların yüzünden okunuyorsun.
Yani amaç gerçekten de okuyucuyu meraklandıracak, bazen düşündürecek, bazen güldürecek konuları ele alabilmek. Hep şöyle söylerler, bir blog yazarı her zaman bir konuya yönelmeli ve sadece o konu içerisinde yoğunlaşmalı. Ben buna katılmıyorum. Çünkü ne kadar fazla konuşacak şey olursa o kadar kaliteli ve güncel olur blog. Ama  evet amaç sadece google‘da yükselmek ise, seo ise onlar daha önemli elbette. O zaman bir konu üzerinde yoğunlaşmak önemli olan noktadır. Sosyofikir olarak her zaman özgün mü yazdıklarım ? Her zaman çok mu kaliteli yazıyoruz ? Hayır, ama işte bu öz eleştiriyi yapabiliyorsak iyiye, daha güncele, özgüne doğru adım adım ilerleyebiliriz. Bu arada özgün yazılarımızda bazı paragrafları alıntılanıyorsa sitemizde her yazının sonunda kaynakça belirtiyorum. Ama gözümüzden kaçan bir kaynakça olduysa bunu da bildirirseniz sevinirim. Öz eleştirisini yapmayan, herşeyi inanılmaz ölçüde bildiğini sanan blog yazarlığı bir yere kadar gider ve sonra da gider. Blog yazarlığı ile gerçek yazarlık arasında inanılmaz farklar bulamazsınız. Birbirleri ile aynı bağlam içerisinde, yakın düşünceler ve kurallar içerisinde yazılar yazılır. En önemli fark blog yazarlarında daha çok insana seslenebileceğiniz bir platform oluşturabileceğiniz kanısına varmanızdır ki, bunun içinde nasıl kitap yazarken reklam, kitap  yayınevi gibi şeyler önemli ise blog yazarken de seo, google aramaları vb. konularda bilgi sahibi olunmalıdır ki yazdıklarımız okunabilsin.. Bu yüzden aşağıdaki bazı konuları takip etmeniz, yazılarınızın okunmasına, okurlarınızın etkin bir biçimde sitenizi günlük ziyaret etmelerine, kaliteli yorumlar görebilmenize yarayacaktır.

İlgili aramalar : Güncel blog yazmak, kaliteli blog yazarlığı, blog nasıl yazılır, blog yazmak için ipuçları, yazarlık, blog yazmak, blogger, wordpress blog, güncel blog

Tepkiniz nedir?

Çok Eğlendim Çok Eğlendim
0
Çok Eğlendim
Deneme Deneme
0
Deneme
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Yarıldım Yarıldım
0
Yarıldım
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
hate hate
0
hate
Kafam Karıştı Kafam Karıştı
0
Kafam Karıştı
Fail Fail
0
Fail
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Lol Lol
0
Lol
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Korktum Korktum
0
Korktum
Rahatladım Rahatladım
0
Rahatladım
OHA OHA
0
OHA
sosyofikir
Mimarlık Fakültesi sonsınıf öğrencisi, mimar adayı. :) 2010'dan beri sosyofikir.com blogumla yayın yapıyorum. Sosyal, müzik, felsefe, psikoloji, güncel, yaşam ve daha bir çok konuyla yakından ilgileniyorum. Siz değerli okurlarıma elimden geldiğince güzel içerikler sunmaya çalışıyorum. Hatamız olursa affola :)

3 Comments

Bu yazılarımızda ilginizi çekebilir..

More From: Blogculuk

DON'T MISS

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı